26. máj 2020
Facebook
Kultura

Kultura (162)

22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Múzeá a galérie potrebujú návštevníkov, upozornila na to ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) počas štvrtkovej prehliadky výstavy ... celá správa »

19.5.2020 (Webnoviny.sk) - Deväť historických objektov a diel sa uchádza o grant až do výšky 50-tisíc eur na obnovu a reštaurovanie od Nadácie VÚB. Je medzi nimi aj torzo sochy ženy známej ako Sediaca dáma alebo Šípková Ruženka, ktorá sa nachádza pri kaštieli v Dolnej Krupej v okrese Trnava.

Verejnosť rozhodne o grante

Ruženke z

... celá správa »

11.5.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo kultúry (MK) SR pomôže organizátorom festivalov prostredníctvom legislatívnych opatrení, uviedla po rokovaní vlády ministerka kultúry Natália Milanová (

... celá správa »

7.5.2020 (Webnoviny.sk) - Hoci pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila cestovanie po svete, priaznivci kultúry môžu navštíviť operu La Scalu v Miláne z pohodlia svojich domovov.

Viac o téme: Koronavírus

Slávna opera je prístupná verejnosti prostredníctvom platformy

... celá správa »

2.5.2020 (Webnoviny.sk) - Audiovizuálny priemysel prichádza v dôsledku pandémie o približne 58 miliónov eur. Aktuálne je pozastavená výroba, kiná prichádzajú o tržby a zrušili sa či presunuli mnohé filmové podujatia.

Viac o téme: Ekonomické dopady

... celá správa »

21.4.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s pandémiou koronavírusu v Nemecku zrušili tohtoročný mníchovský Oktoberfest. Zrušenie tradičnej oslavy piva, ktorá sa mala konať od 19. septembra do 4. októbra, podčiarkuje očakávania, že návrat k "bežnému životu" potrvá ešte veľmi dlho.

Riziko je privysoké

... celá správa »

21.4.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s pandémiou koronavírusu v Nemecku zrušili tohtoročný mníchovský Oktoberfest. Zrušenie tradičnej oslavy piva, ktorá sa mala konať od 19. septembra do 4. októbra, podčiarkuje očakávania, že návrat k "bežnému životu" potrvá ešte veľmi dlho. Oktoberfest do hlavného

... celá správa »

20.4.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská výtvarná únia (SVÚ) žiada od ministerstva kultúry, aby finančne pomohla výtvarníkom zmierniť negatívne dôsledky mimoriadnych opatrení zavedených v súvislosti s koronavírusom. Pre fyzické osoby navrhuje kompenzáciu do 1 100 eur. V prípade občianskych združení konkrétnu sumu neuvádza, lebo ako vysvetľuje,

... celá správa »

15.4.2020 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 15. apríla 10:15
Očakávaný 24. ročník multižánrového festivalu Pohoda sa napokon neuskutoční. Dôvodom je situácia spojená so šírením nového koronavírusu.

Interpreti už potvrdili účasť

O

... celá správa »

14.4.2020 (Webnoviny.sk) - Festivaly a koncerty, ktoré museli organizátori odložiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu, sa nebudú môcť uskutočniť skôr ako budúci rok na jeseň. Vyjadril sa tak americký expert na zdravotnú starostlivosť, bioetik a profesor manažmentu zdravotnej starostlivosti Zeke Emanuel. Počas videokonferencie, ktorú

... celá správa »
Strana 1 z 12

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner