16. august 2018
Facebook
piatok, 13 október 2017 14:00

Účet zadarmo v banke bude len pre ľudí s príjmom do 400 eur, poslanci nezvýšili sumu na tisícku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Hlasovaním v parlamente neprešiel do druhého čítania návrh novely zákona o bankách od opozičných poslancov. Jej cieľom bolo rozšíriť okruh ľudí, ktorým by banky museli poskytovať účty zadarmo. Poslanci za hnutie Sme rodina Milan Krajniak, Adriana Pčolinská, Peter Pčolinský a Peter Štarchoň tak neúspešne navrhli zvýšiť hranicu mesačného príjmu, ktorá je rozhodujúca pre získanie produktu bez poplatku. Mesačný poplatok za základný balík služieb určuje rezort financií. Odporúčame:
Slováci zarábajú viac, platy sa medziročné znížili len v informačných a komunikačných činnostiach V súčasnosti podmienkou zriadenia a vedenia základného bankového produktu je, že klient nevlastní v žiadnej banke, ani v žiadnej pobočke zahraničnej banky osobný účet, jeho mesačný príjem ku dňu podania žiadosti nepresahuje 400 eur a súčet kreditných transakcií pripísaných na účet za kalendárny rok nepresiahne 5600 eur. Opoziční poslanci navrhovali, aby sa podmienka pre poskytnutie základného bankového produktu upravila, a to tak, aby mesačný príjem nebol vyšší ako tisíc eur. Zároveň navrhli, aby sa stanovila horná hranica ročného príjmu spotrebiteľa na 15 tis. eur. Po prekročení tejto hranice by banka mohla zrušiť poskytnutie základného bankového produktu pre spotrebiteľa.

Viac k témam: banky, Národná rada SR, Sme Rodina Boris Kollár, účet zadarmo, zákon o bankách
Zdroj: Webnoviny.sk - Účet zadarmo v banke bude len pre ľudí s príjmom do 400 eur, poslanci nezvýšili sumu na tisícku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 59 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner