22. júl 2018
Facebook
piatok, 13 október 2017 15:00

Šéfka MMF vyzýva lídrov na využitie globálneho rastu a prosperity na tých, na ktorých sa zabúda

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 13. októbra (WebNoviny.sk) - Svetoví lídri by mali podľa šéfky Medzinárodného menového fondu (MMF) Christiny Lagardeovej využiť silnejší globálny ekonomický rast a uplatniť politiku, ktorá rozšíri prosperitu na tých, na ktorých sa zabúda. "Teraz nie je čas na sebauspokojenie," povedala šéfka MMF. "Tvorcovia politiky môžu využiť tento okamih na poskytnutie väčšej istoty a urobenie opatrení proti budúcim rizikám," vyhlásila Lagardeová. Odporúčame:
Medzinárodný menový fond podmienečne schválil Grécku úver takmer 2 miliardy eur Prognostici MMF očakávajú, že globálna ekonomika v tomto roku posilní o 3,6 percenta, čiže najrýchlejším tempom od roku 2010. Lagardeová pritom uviedla, že toto oživenie sa týka troch štvrtín svetovej ekonomiky, čo vytvára najširšie zotavovanie za dekádu. Mzdy mnohých zamestnancov však stagnujú a ich pracovné miesta nahrádzajú, alebo ohrozujú technológie. Okrem toho v mnohých krajinách sa zväčšuje rozdiel medzi príjmami bohatých a chudobných. "Výsledkom je zvyšujúce sa politické napätie v mnohých oblastiach a rastúci skepticizmus v súvislosti s prínosmi globalizácie," vyhlásila Lagardeová.

Viac k témam: Christina Lagardeová, MMF Medzinárodný menový fond
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéfka MMF vyzýva lídrov na využitie globálneho rastu a prosperity na tých, na ktorých sa zabúda © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 75 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner