22. október 2018
Facebook
štvrtok, 11 január 2018 17:00

Aktualizované: Doplatky za ortézy sú podľa VšZP absolútny nezmysel, na rokovaní žiadny cenník nepredložili

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 11. januára 2018, 16:41
BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Všeobecná zdravotná poisťovňa dôrazne protestuje proti informáciám o novom cenníku individuálnych ortopedicko-protetických pomôcok.

Rokovania nie sú ukončené

"Všeobecná zdravotná poisťovňa nerozumie, prečo Slovenská komora ortopedických technikov šíri tieto lživé informácie. Na stredajšom rokovaní VšZP nepredložila žiadny konkrétny cenník. Informácie ortopedických technikov napríklad o pripravovaných doplatkoch pre telesne postihnutých vo výške 1 200 eur za pomôcku považujeme za absolútny nezmysel. Spôsob, akým Slovenská komora ortopedických technikov komunikuje cez médiá, považujeme za nekorektný a neprofesionálny, keďže rokovania nie sú ukončené," konštatovala v reakcii hovorkyňa VšZP Viktória Vasilenková. Ako objasnila, na prvom tohtoročnom stretnutí so zástupcami SKOrT bolo zatiaľ iba načrtnutých niekoľko možností ako upraviť zmluvné vzťahy pre tento rok, pričom konkrétne doplatky za ortopedické pomôcky zhotovené na mieru nie sú predmetom rokovania, a ani v minulosti neboli.

Závažné porušenia zákona

"K nami navrhovaným možnostiam má komora pripraviť svoje návrhy do budúcej stredy. Zmluvy s ortopedickými technikmi chceme optimalizovať aj preto, lebo naši revízni lekári vlani zistili práve pri individuálnych pomôckach závažné porušenia zákona s finančným postihom za takmer 2,1-milióna eur," dodala Vasilenková. Všeobecná zdravotná žiada komoru, aby nešírila poplašné správy a dezinformácie. "VšZP v komunikácii s partnermi vždy uprednostňuje korektný dialóg s cieľom dospieť k vzájomnej dohode," uzavrela Vasilenková. Podľa ministerstva zdravotníctva ide o šírenie nepravdivých a falošných dezinformácií. „VšZP nikdy nebude navrhovať takéto bláznivé zvyšovanie doplatkov. Ministerstvo zdravotníctva by ani s takýmito “zdravému rozumu odporujúcimi” návrhmi nikdy nesúhlasilo. Vnímame to iba ako snahu prekryť škandál s podvodmi na ortopedických pomôckach, na ktoré upozornila práve VšZP,“ reagovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Odporúčame:
Ortopedickí technici odmietajú navrhnutý cenník od VšZP, za ortézy chce doplatky v stovkách eur Slovenská komora ortopedických technikov (SKOrT) zásadne odmieta podmienky, ktoré na stredajšom rokovaní ponúkli zástupcovia Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe VšZP plánuje bez odbornej a verejnej diskusie od 1. februára 2018 zaviesť nový cenník individuálnych ortopedicko-protetických pomôcok. Ten by mal priniesť nové doplatky na ortopedické pomôcky.

Viac k témam: Slovenská komora ortopedických technikov, VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Doplatky za ortézy sú podľa VšZP absolútny nezmysel, na rokovaní žiadny cenník nepredložili © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner