22. október 2018
Facebook
štvrtok, 11 január 2018 17:00

Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Štátny podnik Slovenský plynárenský priemysel (SPP) by mal prevziať na seba ďalšie povinnosti. Podľa predbežných plánov by sa z SPP mal stať štátny energetický holding, na založení ktorého pracovala už bývalá vláda a dohodla sa na ňom aj súčasná vládna koalícia. Pod SPP by sa mali teda presunúť akcie štátu v ostatných energetických podnikoch, ako napríklad v distribučných firmách alebo teplárňach. Odporúčame:
Štát nestratil záujem o kúpu 17-percentného podielu Slovenských elektrární „Máme hotovú analýzu. Nechceme mať pod najsilnejším energetickým podnikom SPP, ktorý vlastníme, len plynárenskú časť, ale aj energetickú časť,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede minister hospodárstva Peter Žiga. Minister si vie predstaviť, že by sa z SPP stal podnik podobný silným energetickým spoločnostiam z okolitých krajín, ako sú ČEZ, MOL či OMV. „Je na to ešte politická diskusia a nielen s koaličnými, ale aj s opozičnými stranami a s odbornou verejnosťou. Budeme o tom informovať v priebehu prvého polroku tohto roka,“ konštatoval minister.

Viac k témam: Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Žiga, SPP Slovenský plynárenský priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk - Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 91 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner