20. september 2018
Facebook
utorok, 15 máj 2018 16:00

Niektoré cezhraničné platby sa nezrealizovali, upozorňuje NBS klientov bánk

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Niektoré cezhraničné platby sa v pondelok 14. mája nezrealizovali. Informovala o tom Národná banka Slovenska (NBS) v nadväznosti na informáciu o nefunkčnosti systému SIPS. "Každá banka zvolí pri riešení tejto situácie vlastný postup, preto je potrebné, aby sa klienti obrátili na svoju banku. Všetky tuzemské platby z pondelka boli spracované," uviedla centrálna banka. Odporúčame:
Systém SIPS mal problémy, platby medzi slovenskými bankami nefungovali Národná banka Slovenska v pondelok informovala, že v medzibankovom platobnom systéme SIPS vznikli v daný deň technické problémy. V podvečer v stanovisku doplnila, že medzibankový platobný systém SIPS je už funkčný. Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, v pondelok ráno ich NBS informovala o problémoch so zúčtovaním medzibankových platieb. Aj VÚB v pondelok zaregistrovala problém pri medzibankových prevodoch. Avšak presné dopady na klientov nevedeli špecifikovať, nakoľko chyba nastala na strane NBS. Vnútrobankové prevody fungovali štandardne.

Viac k témam: banky, medzibankový platobný systém SIPS, Národná banka Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré cezhraničné platby sa nezrealizovali, upozorňuje NBS klientov bánk © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 41 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner