20. september 2018
Facebook
piatok, 13 júl 2018 13:00

Vláda USA napadla zlúčenie firiem Time Warner a AT&T, nesúhlas šokoval najmä znalcov trhu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 13. júla (WebNoviny.sk) - Federálne ministerstvo spravodlivosti sa vo štvrtok odvolalo proti rozhodnutiu, ktorým súd spoločnosti AT&T povolil prevziať firmu Time Warner.

Federálny súd žalobu odmietol

Transakciu v hodnote 81 mld. USD odobril minulý mesiac federálny súd, keď odmietol žalobu ministerstva spravodlivosti, ktoré napadlo zlúčenie firiem vlani v novembri. Odporúčame:
Odborári firmy Hyundai varujú, že clá na autá by ohrozili desaťtisíce pracovných miest v USA Napriek očakávaniam časti expertov sudca prevzatie schválil bez stanovenia akýchkoľvek osobitných podmienok. Ministerstvo spravodlivosti v tom čase oznámilo, že zvažuje možnosť ďalšieho odvolania. AT&T je najväčším americkým poskytovateľom služieb v oblasti tradičného satelitného televízneho vysielania a v oblasti káblovej televízie. Time Warner vlastní televízne kanály HBO, CNN, TBS a filmové štúdiá Warner Bros.

Nie sú priami konkurenti

Ministerstvo spravodlivosti fúziu napadlo s tým, že spojenie AT&T a Time Warner by vážne poškodilo spotrebiteľov zvýšením poplatkov za príjem televízneho vysielania a brzdením inovácie, osobitne v oblasti internetového televízneho vysielania. Odporúčame:
Plánované clá na čínsky dovoz oslabili dolár voči jenu, pohoršilo si aj euro Nesúhlas vlády s akvizíciou v tom čase prekvapil mnohých znalcov trhu, ktorí poukazovali na to, že AT&T a Time Warner nie sú priamymi konkurentmi a "vertikálne" spojenia medzi takýmito firmami zvyčajne ľahšie získavali súhlas vlády ako transakcie spájajúce konkurentov. (1 EUR = 1,1658 USD)

Viac k témam: AT&T, Time Warner, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda USA napadla zlúčenie firiem Time Warner a AT&T, nesúhlas šokoval najmä znalcov trhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 25 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner