20. september 2018
Facebook
sobota, 14 júl 2018 10:00

Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. júla (WebNoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby navýšilo finančnú čiastku, ktorá poputuje organizáciám cestovného ruchu (OCR) na podporu ich aktivít. Spolu 40 subjektov v cestovnom ruchu si v roku 2018 rozdelí takmer 5,7 milióna eur vo forme dotácií.

Turistickému ruchu sa darí

V porovnaní s minulým rokom ide o čiastku navýšenú o približne 700-tisíc eur. Ako informoval rezort dopravy v tlačovej správe, dodatočné peniaze vyčlenil z vlastnej kapitoly a snahou je pomocou nich ešte viac podporiť rozvoj domáceho turistického ruchu. Odporúčame:
Ochranári, opozícia i verejnosť žiadajú poslancov, aby zastavili spaľovanie kvalitného dreva "Na Slovensku sa dnes turistickému ruchu darí, čo je samozrejme, veľkou výzvou pre nás všetkých, aby sme v silnej konkurencii dokázali obstáť aj naďalej. Toto je krok k tomu, aby sme podporili zmysluplné a kreatívne projekty, ktoré prilákajú do regiónov ďalších zvedavých návštevníkov,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Treba vytvoriť dobre fungujúci systém

Peniaze poputujú do 35 oblastných (OOCR) a piatich krajských organizácií cestovného ruchu (KOCR). Tie musia pridelené prostriedky zo zákona o podpore cestovného ruchu použiť na deväť hlavných aktivít, ako sú napr. marketing, tvorba produktov v cestovnom ruchu, atraktivita cestovného ruchu či vzdelávanie. "Prideľovanie dotácií a prípadné ďalšie navyšovanie musí predovšetkým odrážať ich efektívne využívanie. Chceme vytvoriť dobre fungujúci systém, ktorý dokáže turistom v regiónoch ponúknuť komplexný produkt a teda zvýšiť tak návštevnosť Slovenska. Dnešná doba inovácií nás tiež núti k vyššej kreativite, ktorú musíme využívať aj v marketingu,“ konštatoval štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček.

Viac k témam: Arpád Érsek, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 57 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner