16. október 2018
Facebook
streda, 08 august 2018 20:00

Čína reaguje na kroky USA, plánuje zaviesť 25-percentné clo na americké tovary

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) - Čína zavedie nové 25-percentné clo na americké tovary, ktorých dovoz má hodnotu 16 mld. USD ročne. Oznámilo to v stredu čínske ministerstvo obchodu. Peking tým reaguje na krok americkej strany, ktorá deň predtým oznámila clá na ďalšie čínske dovozy v rovnakom objeme. Nové čínske clá podľa portálu bbc.com zasiahnu americké uhlie, ropu, chemikálie alebo zdravotnícku techniku.

Trumpova administratíva zvýšila clá

Washington začne od 23. augusta uplatňovať 25-percentné clo na dovoz ďalších čínskych tovarov v hodnote 16 mld. USD. Oznámenie Úradu obchodného zástupcu USA nebolo prekvapením po tom, čo administratíva prezidenta Donalda Trumpa v júli zvýšila clá na čínsky import v hodnote 34 mld. Odporúčame:
USA zmrazia obchodné vzťahy s každým, kto bude obchodovať s Iránom, vyhlásil prezident Trump USD ročne a Čína odpovedala protiopatreniami v rovnakom rozsahu. Najnovšie odvetné clá plánuje Peking uplatňovať tiež od 23. augusta.

USA pripravuje clo na ďalšie čínske tovary

Dve najväčšie ekonomiky sveta sú v obchodnom spore pre obvinenia zo strany Washingtonu, že Čína používa bezohľadnú taktiku v snahe získať nad USA technologickú prevahu. Súčasťou tejto údajnej taktiky sú podľa americkej administratívy kybernetické krádeže a tlak na americké firmy, aby odovzdávali svoje obchodné tajomstvá výmenou za prístup na čínsky trh. Odporúčame:
Dolár oslabil voči jenu pred plánovaným zavedením cla na ďalšie čínske tovary V spore medzi USA a Čínou sa predpokladá ďalšia eskalácia. Americká vláda pripravuje 25-percentné clo na ďalšie čínske produkty za 200 mld. USD a prezident Trump pohrozil, že zavedie clá na fakticky celý čínsky dovoz do USA. Import tovarov a služieb z Číny na americký trh bol vlani v sume takmer 524 mld. USD. https://www.bbc.com/news/business-45113866 (1 EUR = 1,1589 USD)

Viac k témam: clá, clo, Donald Trump, import, tovar
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína reaguje na kroky USA, plánuje zaviesť 25-percentné clo na americké tovary © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 61 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner