19. september 2018
Facebook
piatok, 14 september 2018 12:00

Americký minister energetiky nevylúčil sankcie voči plynovodu Nord Stream 2

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 14. septembra (WebNoviny.sk) - USA by mohli uvaliť sankcie voči plynovodu Nord Stream 2, ktorý má prepravovať zemný plyn z Ruska do Nemecka. Povedal to vo štvrtok počas návštevy Moskvy americký minister energetiky Rick Perry.

Sankcie nehrozia okamžite

Na otázku, či sú možné sankcie voči Nord Stream 2 a či sa plánujú ďalšie sankcie súvisiace s energetikou, Perry odpovedal: "Na Vašu prvú otázku je odpoveď áno, a na druhú je odpoveď áno." Odporúčame:
Nemecký súd zamietol návrh na zrušenie výstavby plynovodu Nord Stream 2 Na stretnutí s ruským ministrom energetiky Alexandrom Novakom však Perry povedal, že USA tieto sankcie nechcú uvaliť a naznačil, že nehrozia okamžite. "Minister Novak a ja sme sa zhodli, že sa nechceme dostať do bodu, v ktorom by sa použili sankcie," uviedol Perry.

Prebieha istá forma vyjednávania

Novak konštatoval, že projekt plynovodu sa bude naďalej realizovať. "Znepokojujú nás vyhlásenia a všeobecný postoj v súvislosti s budúcimi sankciami voči veľmi konkurenčnému projektu, ktorý je v záujme európskych spotrebiteľov," dodal Novak. Podľa Chrisa Weafera, analytika poradenskej spoločnosti Macro-Advisory, uplatnenie sankcií voči ruskému energetickému sektoru pre Nord Stream by mohlo byť ťažké vzhľadom na jeho obrovskú veľkosť a dominantné postavenie na trhu v Európe. Podľa jeho slov sa USA namiesto toho možno snažia dosiahnuť nejakú dohodu. "Štvrtkové rokovania naznačujú, že prebieha istá forma vyjednávania," dodal Weafer.

Viac k témam: Alexander Novak, plyn, plynovod Nord Stream II., Rick Perry, sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký minister energetiky nevylúčil sankcie voči plynovodu Nord Stream 2 © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 13 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner