19. september 2018
Facebook
piatok, 14 september 2018 16:00

Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 14. septembra (WebNoviny.sk) - Guvernér britskej centrálnej banky podľa britskej tlače upozornil členov vlády na vážne ekonomické problémy, ktoré by vznikli, ak by Británia odišla z Európskej únie bez dohody o budúcich vzťahoch. Mark Carney podľa piatkovej britskej tlače ministrom povedal, že brexit bez dohody by spôsobil pokles cien obytných domov v krajine až o 35 percent v dôsledku zvýšenia úrokov z hypotekárnych úverov. Varoval, že hodnota britskej libry by klesla a nastal by rast inflácie a úrokových sadzieb. Odporúčame:
Británia zaplatí podľa ministra Raaba záväzky voči Bruselu len v prípade, ak sa dosiahne dohoda Toto by patrilo k niektorým nákladom brexitu bez dohody, ktoré guvernér podľa tlače načrtol vo štvrtok na uzavretej schôdzke. Bank of England odmietla tvrdenia britskej tlače komentovať. Veľká Británia má z Európskej únie vystúpiť v marci budúceho roka, pričom existuje znepokojenie z pomalého tempa rokovaní o brexite.

Viac k témam: Bank of England, brexit, libra
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Bank of England upozornil na dôsledky brexitu bez dohody, klesla by nielen hodnota libry © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 22 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner