19. september 2018
Facebook
nedeľa, 16 september 2018 15:00

Trump vraj pokračuje v realizácii plánu uvalenia ciel na čínske tovary za stovky miliárd dolárov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 16. septembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump podľa správy denníka Wall Street Journal pokračuje v realizácii plánu na uvalenie nových ciel na dovoz čínskych tovarov v hodnote zhruba 200 mld. USD. Denník v sobotu citoval nemenované osoby oboznámené s problematikou, ktoré uviedli, že dodatočné clá pravdepodobne budú vo výške približne 10 percent, čiže budú nižšie v porovnaní s úrovňou 25 percent ohlásenou v skoršej časti tohto roka. Odporúčame:
Bývalý šéf Trumpovej kampane priznal vinu, sľúbil spoluprácu pri vyšetrovaní ruského zasahovania Hovorkyňa Bieleho domu Lindsay Waltersová sa odmietla vyjadriť k načasovaniu možného ohlásenia ciel, ale konštatovala: "Prezident dal jasne najavo, že spolu so svojou administratívou bude pokračovať v opatreniach na riešenie neférových obchodných praktík Číny. Nabádame Čínu, aby riešila dlhodobú nespokojnosť, ktorú vyjadrujú USA." (1 EUR = 1,1689 USD)

Viac k témam: Čína, clá USA, Donald Trump
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump vraj pokračuje v realizácii plánu uvalenia ciel na čínske tovary za stovky miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner