21. október 2018
Facebook
sobota, 13 október 2018 08:00

Dvojpilierová penzia je nižšia ako výlučne štátna, Sociálna poisťovňa vypočítala rozdiel

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Dôchodok bývalých sporiteľov v druhom pilieri, ktorí dostávali časť penzie zo Sociálnej poisťovne a časť z druhého piliera, bol v minulom roku v porovnaní s dôchodkom vyplácaným iba Sociálnou poisťovňou nižší.

Rozdiel je 26 eur v prospech výlučne štátnej penzie

Upozornil na to hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Rozdiel podľa neho predstavuje vyše 26 eur v prospech výlučne štátnej penzie vyplácanej z priebežného dôchodkového piliera. Priemerný starobný dôchodok neznížený vzhľadom na účasť penzistu v druhom pilieri vyplácala Sociálna poisťovňa v minulom roku vo výške 471,70 eura.

Vlani priznali vyše 35-tisíc starobných penzií

Priemerný starobný dôchodok sporiteľov znížený z dôvodu účasti na starobnom dôchodkovom sporení bol 421,55 eura. K tejto sume sa podľa Višvádera v priemere pripočítalo z druhého piliera 23,92 eura, ako doživotný starobný dôchodok. "Ich celkový dôchodok teda bol 445,47 eura," informoval hovorca poisťovne. Poisťovňa pritom priznala v minulom roku 840 dôchodkov pre penzistov, ktorí boli súčasne sporiteľmi v druhom dôchodkovom pilieri. Celkovo vlani Sociálna poisťovňa priznala 35 310 starobných dôchodkov.

Viac k témam: 2.pilier, dôchodky, Sociálna poisťovňa, starobný dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvojpilierová penzia je nižšia ako výlučne štátna, Sociálna poisťovňa vypočítala rozdiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner