15. december 2017
Facebook

BRATISLAVA, NITRA 15. decembra 2017 (WBN/PR) - Poskytovateľ webhostingových služieb Syphon.sk, odkúpil od spoločnosti Weblife portfólio zákazníkov a služby prevádzkované pod značkou Weblife.sk. S radosťou oznamujeme, že k 8.decembru 2017 sa webhosting Weblife.sk začleňuje do portfólia webhostingového operátora Syphon.sk. Súčasnou ambíciou Syphon.sk je nielen zachovať obchodné podmienky a pritom výrazne zlepšiť kvalitu zákazníckych služieb, a zároveň zákazníkom ponúknuť nové a moderné riešenia prevádzky web stránok a e-mailových služieb. Týmto krokom Syphon.sk rozširuje svoje portfólio o približne 990 zákazníkov služby Weblife.sk. V súčasnosti je Syphon.sk inovátorom v oblasti manažovaného webhostingu s unikátnym prístupom k manažmentu zákazníckych web aplikácii. http://www.syphon.sk http://www.weblife.sk Tomáš Dobrotka konateľ SYPHON s.r.o., Technický garant projektu

Viac k témam: Syphon.sk, Weblife.sk
Zdroj: Webnoviny.sk - Webhosting syphon.sk odkúpil službu weblife.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

  • aktualizované 15. decembra, 13:50
PARÍŽ 15. decembra (WebNoviny.sk) - Na železničnom priecestí na juhu Francúzska sa vo štvrtok zrazil regionálny vlak so školským autobusom. Nehodu neprežilo šesť detí, 16 ďalších a vodič autobusu utrpeli zranenia, informovali miestne úrady. Štyri deti vo veku 12 a 13 rokov zomreli na mieste nešťastia, dve 11-ročné dievčatá podľahli zraneniam v piatok. Počet obetí ešte nemusí byť konečný, keďže viaceré zranené deti i vodič autobusu sú vo vážnom stave. Odporúčame:
Foto: Hľadajú svedkov nehody, Škoda Fabia sa zrazila s Peugeotom Nešťastie sa stalo na priecestí v obci Millas, asi 15 kilometrov západne od Perpignanu v blízkosti hraníc so Španielskom. Autobus viezol deti vo veku 11 až 15 rokov zo školy. Zábery z miesta nešťastia ukazujú vykoľajený vlak a autobus roztrhnutý na dve polovice. Príčina nehody stále nie je známa.

Viac k témam: nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pri zrážke vlaku so školským autobusom na priecestí v Millas zahynulo šesť detí (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA/PRIEVIDZA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Dôchodcu, ktorý v stredu 13. decembra bodol svojho spolubývajúceho, obvinila polícia z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu. Ako informovala agentúru SITA trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, udalosť sa stala približne o 17:00 v kuchyni bytovej bunky sociálneho zariadenia na Košovskej ulici v Prievidzi. Odporúčame:
Ondrej napadol muža kovovou tyčou a následne ho bodol, hrozí mu až desať rokov za mrežami Po predchádzajúcom slovnom konflikte 75-ročný Marian dvakrát bodol nožom s 12 centimetrovou čepeľou svojho 58-ročného spolubývajúceho. Spôsobil mu dve bodné poranenia hrudníka hlboké asi desať centimetrov, poranenie srdcového svalu a ľavej časti pľúc. Zranený muž je v ohrození života. Obaja muži boli v čase útoku pod vplyvom alkoholu. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. Za skutok môže Marian stráviť vo väzení pätnásť až dvadsať rokov.

Viac k témam: krimi
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia obvinila dôchodcu Mariana, dvakrát bodol spolubývajúceho © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 15.decembra (WebNoviny.sk) - Polícia v Banskej Bystrici pátra po dvoch ženách, ktoré okradli 80-ročnú dôchodkyňu o všetky peniaze.

Ukradli obálku s úsporami

Dve doposiaľ neznáme páchateľky v stredu 13. decembra zazvonili 80-ročnej dôchodkyni, ktorej sa predstavili ako pracovníčky poisťovne. Povedali jej, že od štátu jej vracajú 130 eur a dobrovoľne ich vpustila do bytu. Odporúčame:
Foto: Polícia pátra po podvodníkovi, o peniaze obral 82-ročnú dôchodkyňu Prikázali jej vypísať papier pre poisťovňu a potom sa snažili odvrátiť jej pozornosť. Po ich odchode z bytu dôchodkyňa zistila, že využili jej nepozornosť a ukradli jej obálku s úsporami 5200 eur.

Popis podozrivých žien

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, jedna z podozrivých žien má 25 až 30 rokov, je nižšej a štíhlej postavy. Oblečené mala biele rifle, čiernu bundu, na hlave mala bielu čiapku a mala tmavé vlasy. Pri sebe mala tmavú nákupnú tašku na kolieskach. Druhá zo žien má približne 50 rokov, je vyššej a silnejšej postavy. Na hlave mala čierno-bielu čiapku a okuliare. Bola výrazne nalíčená. Akékoľkvek informácie môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek oddelení policajného zboru alebo na čísle 158.

Viac k témam: krádež, krimi, polícia pátra
Zdroj: Webnoviny.sk - Ženy okradli 80-ročnú dôchodkyňu o tisíce eur, predstavili sa ako pracovníčky Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

BRUSEL 15. decembra (WebNoviny.sk) - Predseda Európskej rady Donald Tusk sa dištancoval od radikálnych protiimigračných postojov poľských lídrov a vyhlásil, že by nikdy nehovoril o migrantoch takým spôsobom ako oni. Vyjadril sa tak vo štvrtok po tom, čo skôr počas týždňa vyvolali búrlivú debatu jeho slová o systéme kvót.

Morawiecki pochválil Tuska

Bývalý poľský premiér mnohých prekvapil vyhlásením, že systém povinného prerozdeľovania utečencov medzi jednotlivými krajinami je "neefektívny a rozdeľuje" členov EÚ. Odporúčame:
Podľa Tuska je systém prerozdeľovania utečencov neefektívny, Merkelová s ním nesúhlasí Tieto slová nahnevali Taliansko a Grécko, ktoré znášajú najväčší tlak v súvislosti s migračnou krízou. Naopak, za tento výrok ho pochválil nový poľský premiér Mateusz Morawiecki, ktorý skonštatoval, že Tusk už začína hovoriť "ako Poľsko".

Kaczynski slovne útočil na utečencov

Predseda Európskej rady to však odmieta. "Vždy budem chcieť pomáhať tým, ktorí ochraňujú Európu, avšak nikdy neprejdem na stranu tých, ktorí hovoria o iných s opovrhnutím a bez rešpektu," zdôraznil. Poľská vládna strana často označuje príchody prevažne moslimských utečencov za hrozbu pre bezpečnosť krajiny a jej kresťanskú identitu. Líder strany Jaroslaw Kaczynski dokonca vyhlásil, že utečenci majú parazity a choroby, ktoré môžu byť pre Európanov nebezpečné.

Viac k témam: Donald Tusk, kvóty utečencov, Mateusz Morawiecki, migranti, utečenci, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Slová Donalda Tuska o prerozdeľovaní utečencov vyvolali búrlivú debatu a nahnevali Talianov a Grékov © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 15. decembra 2017 (WBN/PR) - Prvá sezóna zážitkového autobusu „Malokarpatský expres“, ktorý začal premávať 15. septembra 2017 z Bratislavy do turistického regiónu Malých Karpát, sa blíži ku koncu. Poslednýkrát v tomto roku vyrazí do vinárskych miest Sv. Jura, Pezinka a Modry, hradu Červený Kameň a zámku v Budmericiach, horského relaxačného centra na Zochovej chate s pump-trackovou dráhou, ako aj bašty husaciny Slovenského Grobu tento víkend 15. až 17. decembra 2017. Autobus, ktorý návštevníkom a obyvateľom Bratislavy prináša praktické prepojenie najatraktívnejších miest rozmanitého malokarpatského regiónu, ponúkne na záver sezóny  v dňoch 15. až 17. decembra 2017 návštevu Vianočných trhov v Pezinku na Radničnom námestí. Okrem tradičného predaja vianočného tovaru a vianočných dobrôt, charitatívneho bazáru, tvorivých dielní a vianočného orloja si mesto Pezinok pripravilo aj kultúrny program: 15. decembra 2017: 16.15 dychovú hudbu Grinavanka 18.15 dychovú hudba Šenkvičanka 16. decembra 2017: „Folkovanie“ (folk, urban-folk, blues, folk-rock) 10.00 Prešporok a o 13.30 Červený bicykel, oba z Bratislavy 16.00 Dora z Nitry 17. decembra 2017: 14.30 je pripravený program „Z muzikálu do muzikálu“ a o 16.00 tanečná akadémia Sunny Dance "Vianočná motanica" Celodenné cestovné je na tento záverečný víkend vo výške 2,50 eur a jednorazový cestovný lístok z ktorejkoľvek zastávky Malokarpatského expresu do Pezinka, resp. z Pezinka stojí 0,50 eur. Cieľom prvej sezóny „Malokarpatského expresu“ 2017 bola podpora návštevnosti Malokarpatského regiónu. Ten má najvyšší potenciál pritiahnuť zahraničných turistov, či už z Rakúska, Maďarska, Českej republiky, ale i Poľska. Bratislavský samosprávny kraj pripravuje prevádzku Malokarpatského expresu aj v roku 2018. Ide predovšetkým o využitie letnej turistickej sezóny, a to i prepojením s letnou turistickou prepravou osvedčeného dopravcu Slovak Lines do Parndorfu a k Neziderskému jazeru, s prípojmi z a do Viedne. Do sezóny budú samozrejme zahrnuté významné regionálne podujatia, akými sú jednotlivé vinobrania a otvorené pivnice na Malokarpatskej vínnej ceste.  

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatský expres
Zdroj: Webnoviny.sk - BSK: Posledná jazda Malokarpatským expresom © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Muž, ktorého polícia zastrelila pri úteku po pokuse ukradnúť auto v obci Opoj, bol neprávoplatne odsúdený v kauze bankomatovej mafie. Ako ďalej na piatkovom brífingu uviedol prezident Policajného zboru Tibor Gašpar, 42-ročný Ján G. podľahol strelnému poraneniu hlavy. Druhý z páchateľov, 34-ročný Martin K., takisto spájaný s vykrádaním bankomatov, bol s ľahkým poranením hlavy prevezený do nemocnice.

Muži majú bohaté záznamy

Obaja muži majú podľa Gašpara "bohaté záznamy" trestnej činnosti. "Nedovolené ozbrojovanie, krádeže áut, útok na verejného činiteľa," zhrnul policajný prezident s tým, že po prepustení z väzby v prípade krádeží bankomatov pravdepodobne obaja pokračovali v trestnej činnosti. Odporúčame:
Foto: Policajti zasahovali pri krádeži auta v obci Opoj, streľbu neprežil jeden z podozrivých Polícia podľa Gašpara dostala v piatok ráno okolo 3:20 oznámenie, že dvaja muži v kuklách sa v obci Opoj v Trnavskom kraji pokúšajú ukradnúť auto. Na miesto vyrazila policajná hliadka z obvodného oddelenia PZ v Trnave ako aj hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po príchode policajtov na miesto maskovaní muži nasadli do svojho auta značky Audi, pričom do vozidla prvej z hliadok narážali z cieľom vytvoriť si únikovú cestu. To sa im aj podarilo, následne ich však zablokovala hliadka PMJ. Do tej muži na audine takisto narážali a podarilo sa im odtlačiť aj druhé policajné auto. To však už obe hliadky spustili na auto páchateľov streľbu.

Jána G. sa nepodarilo oživiť

Martin K., ktorý bol spolujazdcom, si následne po vystúpení z auta ľahol na zem s tým, že sa vzdáva. Ján G. sa ešte pokúsil preskočiť živý plot pri aute, následne si však aj on pravdepodobne v dôsledku strelného poranenia hlavy ľahol na zem. Na miesto bola privolaná záchranka, Jána G. sa však už nepodarilo oživiť. V aute podozrivých sa podľa Gašpara našlo množstvo nástrojov, ktoré slúžia pri krádežiach áut, momentálne ešte nie je jasné, či boli ozbrojení. Ich auto disponovalo tromi rôznymi poznávacími značkami, vrátane poľskej. Polícia momentálne vyšetruje pokus o krádež auta ako aj útok na verejného činiteľa s použitím zbrane. "Auto je zbraň," zdôraznil Gašpar. Policajnú streľbu prešetruje inšpekcia ministerstva vnútra. Policajný prezident zároveň vyzval muža, ktorý po incidente prišiel na miesto, vyhrážal sa policajtom zabitím a následne odišiel, aby sa čo najskôr prihlásil na polícii. "Takéto správanie je neakceptovateľné," dodal Gašpar.

Viac k témam: bankomatová mafia, krimi, streľba, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Gašpar vysvetľoval streľbu policajtov na zlodejov áut, Ján podľahol poraneniu hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Za každým slovom, ktoré predseda parlamentu Andrej Danko povedal počas svojho vystúpenia v ruskej Štátnej dume, si stojí. Danko to vyhlásil na piatkovom stretnutí s poslancami Zahraničného výboru NR SR s tým, že možnosť vystúpenia nebola česť pre predsedu parlamentu, ale pre Slovensko a slovenský národ. Poslanci ho žiadali o vysvetlenie jeho vystúpenia v dolnej komore ruského parlamentu v novembri. "Bol som prekvapený možnosťou vystúpenia. Veľmi som zvažoval štylizáciu. Chcel som ukázať základné posolstvo, že v rámci EÚ dokážeme byť mostom vo veciach, ktoré Európu rozdeľujú. Bola to aj možnosť verejne sa poďakovať na pôde Štátnej dumy za oslobodenie v druhej svetovej vojne," povedal Danko s tým, že vystúpenie považuje za historický moment, keďže bol piatym politikom za posledných desať rokov, ktorý mal takúto možnosť.

Osuský očakával iný prejav

Danka kritizovali opoziční poslanci aj preto, že počas návštevy Moskvy odmietol jednoznačne odsúdiť okupáciu Krymu Ruskom. „Nie som historikom, aby som povedal áno alebo nie,” povedal predseda parlamentu počas tejto návštevy v novembri. Opoziční poslanci stretnutie zahraničného výboru iniciovali, aby Danko svoje slová vysvetlil. Odporúčame:
Opoziční poslanci vyzývajú Danka, aby verejne vysvetlil svoje vystúpenie v ruskej Dume "Odmietam haniť národ na základe ideológie. Odmietam haniť Nemecko za nacizmus a Rusko za komunizmus. Ľudí má spájať komunikácia, s každým treba viesť dialóg," povedal. "Politika by nemala byť biela ani čierna a vždy by sme mali ísť strednou cestou. Som predseda SNS a parlamentu, snažím sa stretávať so všetkými zástupcami jednotlivých štátov, a tak aj svoje zahraničné cesty nastavujem," dodal. Odporúčame:
Danko nebude brániť výboru rokovať o jeho prejave v ruskej Štátnej dume Poslanec NR SR Peter Osuský (SaS) v piatok povedal, že keby Danko vystupoval ako radový poslanec alebo ako predseda SNS, tak by s jeho vystúpením problém nemal. Keďže reprezentoval celú národnú radu, očakával iný prejav. "Reprezentujete parlament, ktorý vám dal mandát. Mnohé z pasáží, ktoré ste hovorili, sa dajú odsúhlasiť," uviedol a dodal, že Európa má jasne pomenované rizikové krajiny vo vzťahu k našej bezpečnosti a nepochybne je medzi nimi Ruská federácia. "Rusko je krajina, ktorá je nepochybne rizikom pre Európu," dodal.

Blaha ocenil Dankovo vystúpenie

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) ocenil prejav Danka a to, že robí maximum pre zlepšovanie vzťahov s Ruskom. "Oslobodili nás od fašizmu počas druhej svetovej vojny, je to česť pre Slovenko, že predseda parlamentu mal prejav v ruskej dume," uviedol. Podľa neho by sme mali byť aktívnejší a robiť pre priateľské vzťahy ešte viac. "Treba rešpektovať určitú líniu a vy ste ju dodržali. Nevidím jediný dôvod, aby sme diskutovali, či ste mali niečo povedať v Rusku. Nemyslím si, že ste porušili čokoľvek," vyhlásil Blaha. "Rusko vnímajme ako partnera osloboditeľa spod fašizmu. V tomto máte našu podporu celého klubu Smer-SD," adresoval Dankovi. Nezaradený Zsolt Simon uviedol, že mu prekážalo na vystúpení to posolstvo z viacerých dôvodov. Najviac mu prekážalo, že Danko nevyslal jasný signál k anexii Krymu. "Sme členmi EÚ, EÚ konštatuje, že Rusko vedie hybridnú vojnu voči EÚ, voči nám. A Vaše vystúpenie vyznelo ako vnucovanie, vtieranie sa Rusku a nemyslím, že je to záujem celého Slovenska," povedal Simon. "Zahraničná politika tejto krajiny nemôže byť otázkou politickej strany alebo jedného poslanca, to je otázka nás všetkých," dodal.

Paška hovorí o ceste dialógu

Poslanec Jaroslav Paška zo SNS zdôraznil, že sú isté otvorené problémy a tie treba riešiť dialógom, ktorému sa nemôžeme vyhýbať. "Cesta dialógu by potrebovala impulzy, ktoré by viedli k tomu, aby sa niektoré politické problémy riešili intenzívnejšie," podotkol s tým, že musíme mať dobré vzťahy na východ aj na západ. "Kde je priestor na zlepšovanie vzťahov, treba ho využívať," povedal a uviedol, že ak Danko dostal príležitosť na vystúpenie, je to prejav úcty k slovenskému národu. Danko v závere opäť zdôraznil, že je za rozvoj EÚ a za spoluprácu jednotlivých krajín EÚ vo viacerých oblastiach. Zároveň si ctí rok 1968. "Klaniam sa pamiatke Alexandra Dubčeka, ctím obdobie druhej svetovej vojny aj osloboditeľov," uviedol. Zároveň by nič zo svojho prejavu nemenil, no je pripravený sa poučiť a vyjadrovať niektoré veci jasnejšie, lebo len dialóg je cestou k pokroku. Uzavrel s tým, že na každej zahraničnej ceste vystupuje ako predseda NR SR a preto výhrady poslancov prijíma.

Viac k témam: Andrej Danko, Jaroslav Paška, Ľuboš Blaha, Rusko, Štátna duma, Zahraničný výbor NR SR, Zsolt Simon
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko si stojí za každým slovom svojho vystúpenia v ruskej Štátnej dume © SITA Všetky práva vyhradené.

WASHINGTON 15. decembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump sa poďakoval svojmu ruskému kolegovi Vladimirovi Putinovi za to, že vo svojom štvrtkovom prejave "uznal silnú hospodársku výkonnosť Spojených štátov". Informoval o tom Biely dom.

Telefonát inicioval Trump

Obaja lídri spolu telefonovali po Putinovej výročnej tlačovej konferencii v Moskve. Prediskutovali tiež spôsoby spolupráce pri riešení problematiky severokórejského jadrového a balistického programu. Odporúčame:
Putin obvinil americké agentúry, že manipulujú dopingovými dôkazmi Kremeľ v paralelnom stanovisku uviedol, že okrem Severnej Kórey prezidenti prebrali aj bilaterálne vzťahy medzi oboma krajinami a dohodli sa, že ostanú v kontakte. Ruská strana dodala, že telefonát inicioval prezident Trump.

Putin varoval Severnú Kóreu

Putin vo svojom štvrtkovom prejave varoval v otázke Severnej Kórey pred použitím sily, čo by podľa jeho slov mohlo viesť ku katastrofe. Opätovne tiež odmietol informácie, že Rusko zasahovalo do americkej predvolebnej kampane. Takéto informácie podľa Putina šíria len Trumpovi oponenti, ktorí tak chcú podrývať jeho legitimitu. Na otázku týkajúcu sa Trumpovho prvého roku vo funkcii odpovedal, že dosiahol "niekoľko významných úspechov", predovšetkým na akciových trhoch. Podľa jeho slov odzrkadľujú dôveru investorov v americkú ekonomiku.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Severná Kórea, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump a Putin spolu telefonovali, prebrali vzájomné vzťahy i Severnú Kóreu © SITA Všetky práva vyhradené.

BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Hypotéky pre mladých čakajú od budúceho roka veľké zmeny. Doterajší systém umožňoval mladým mesačné zníženie splátky. “Vďaka pomoci štátu a banky tak mohlo byť ročné úročenie počas piatich rokov nižšie o tri percentuálne body a úspora sa mohla vyšplhať do výšky 800 eur. Po novom si budú môcť mladí ľudia uplatniť daňový bonus, vyplývajúci zo zvýhodnenia, v daňovom priznaní, prípadne ročnom zúčtovaní dane. Teda raz ročne a maximálne do výšky 400 eur,” uviedla pre portál voFinanciach.sk hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

UniCredit Bank nevidí situáciu až tak čierne

Daňový bonus je podľa OVB Allfinanz Slovensko nevýhodnejší ako terajšia bonifikácia. Podľa ich prepočtov zaplatí mladý človek navyše pri 50-tisícovom úvere na úrokoch za päť rokov za nových podmienok aj 1700 eur. UniCredit Bank nevidí situáciu až tak čierne. Banka predpokladá, že záujem mladých Slovákov o úvery na bývanie bude naďalej pretrvávať a budú chcieť využiť aj daňový bonus. „Mladí ľudia potrebujú riešiť svoje bývanie a akákoľvek finančná podpora je pre nich pomoc,“ myslí si hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková. Čas na využitie súčasných podmienok sa kráti, v niektorých prípadoch je dokonca už neskoro. Podmienky v jednotlivých bankách pre využitie štátneho príspevku sa podľa zistení OVB Allfinanz Slovensko líšia. V niektorých bankách stačí stihnúť podpis úverovej zmluvy do 31. decembra, no v niektorých bankách je rozhodujúci aj dátum podania žiadosti.

Úvery pre mladých bude poskytovať viac bánk

Napríklad v ČSOB a Tatra banke musela byť podaná žiadosť o zvýhodnený úver pre mladých najneskôr do 13., resp. 15. decembra. Žiadosť pritom musí byť podľa OVB kompletná, vrátane rezervačnej zmluvy na nehnuteľnosť alebo zmluvy o budúcej kúpnej zmluve. V UniCredit Bank je termín podania žiadosti do 20. decembra. Nastavenie termínov v banke závisí podľa výkonného riaditeľa Finančného kompasu Maroša Ovčarika len od interného nastavenia každej banky. “Rôzne nastavenie termínov by malo byť reakciou aj na počty prijímaných žiadosti, kapacít banky a efektivity procesov,” povedal Ovčarik. Keďže daňový bonus sa bude vzťahovať nielen na hypotéky podľa zákona o bankách, ale aj na ďalšie úvery na bývanie, pravdepodobne sa rozšíri počet bánk poskytujúcich úvery pre mladých.

Viac k témam: hypotéka, hypotéka pre mladých, hypotekárny úver
Zdroj: Webnoviny.sk - Hypotéky pre mladých čakajú od budúceho roka veľké zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 839

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner