26. september 2020
Facebook
utorok, 15 september 2020 14:00

Rozhodnutie krízového štábu je podľa APHK prvým krokom, ako predísť likvidácii profesionálneho športu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

15.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pôvodne na október ohlásené drastické zníženie počtu účastníkov športových podujatí v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu na Slovensku napokon nebude v platnosti.

Viac o téme: Koronavírus

Naďalej platia maximálne počty 1000 ľudí na podujatiach pod holým nebom a 500 ľudí pod strechou. Na toto rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR sčasti súhlasne zareagovali Asociácia profesionálnych hokejových klubov a Združenie oddielov a klubov 1. hokejovej ligy.

Prvý krok, ako predísť likvidácii

"Vítame rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR, ktorý neschválil návrh priam likvidačných obmedzení pre slovenský šport aj hokej. Bez ďalšej štátnej kompenzácie je však štart Tipos extraligy aj Slovenskej hokejovej ligy naďalej ohrozený, keďže kluby sú závislé aj od príjmov zo vstupného. Rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR preto vnímame ako prvý krok na ceste predísť likvidácii slovenského profesionálneho športu. Veríme, že ho vláda nenechá padnúť na dno a profesionálny športu tu bude naďalej. Očakávame ďalšie ústretové kroky k športovým klubom," napísali v spoločnom vyhlásení APHK a ZOaK 1. ligy.

Kluby prichádzajú o veľkú časť príjmov

Podľa APHK aktuálne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu s povolenou kapacitou maximálne 500 divákov na zimných štadiónoch naďalej výrazne ovplyvňujú činnosť športových klubov, ktoré prichádzajú o veľkú časť svojich príjmov. Kluby sú totiž závislé vo veľkej miere aj od vstupného od divákov, je to významná položka ich rozpočtov. "Sme pripravení s kompetentnými zástupcami štátu ďalej diskutovať o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov. V Česku sú kluby oveľa bohatšie, napriek tomu dostávajú kompenzácie od vlády. Máme k dispozícii exaktné dáta i návrhy na kompenzácie pre ďalšie rokovania. Veríme, že spoločne s predstaviteľmi vlády nájdeme riešenia, ktoré zabránia rozkladu profesionálneho športu aj hokeja na Slovensku," dodáva sa vo vyhlásení.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, SHL Slovenská hokejová liga, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Rozhodnutie krízového štábu je podľa APHK prvým krokom, ako predísť likvidácii profesionálneho športu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 19 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner