22. október 2020
Facebook
utorok, 13 október 2020 17:00

Slovenský futbalový aj hokejový zväz rušia pre COVID-19 všetky súťaže, odohrajú sa iba tie najvyššie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) v súlade s prijatými opatreniami proti šíreniu koronavírusu prerušili drvivú väčšinu svojich podujatí s platnosťou od 1. októbra.

Viac o téme: Koronavírus

V oboch prípadoch je možné organizovať iba najvyššie súťaže - v hokeji Tipos extraligu a vo futbale Fortuna ligu.

Všetky súťaže sa odkladajú na neurčito

"SZĽH pozastavuje všetky juniorské, dorastenecké, kadetské súťaže, Slovenskú hokejovú ligu aj 2. ligu seniorov a odkladá ich na neurčito. SZĽH prostredníctvom regionálnych zväzov tiež pozastavuje a odkladá na neurčito aj všetky súťaže žiakov a hokejovej prípravky. SZĽH vydá aktualizované usmernenia po analýze doplňujúcich informácií zo strany Úradu verejného zdravotníctva a štátneho tajomníka ministerstva školstva pre šport. Následne o nich bude informovať hokejové kluby prostredníctvom mailov aj prostredníctvom svojho webu," uviedli zástupcovia SZĽH na webe HockeySlovakia.sk. SFZ odložil všetky súťaže mládeže, žien a dievčat riadené SFZ na neurčito. Zároveň odporúča všetkým regionálnym a oblastným futbalovým zväzom uplatniť rovnaký postup pre súťaže, ktoré sú v ich kompetencii a pôsobnosti. "Druhou ligou sa bude SFZ zaoberať v utorok," referuje strešný futbalový orgán na Slovensku. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať. "O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webu a sociálnych sietí," uvádza web futbalsfz.sk. SFZ tiež plánuje vydať dodatočné usmernenia týkajúce sa napríklad tréningov po získaní detailov od príslušných orgánov.

Zákaz hromadných podujatí pre COVID-19

Na Slovensku platí v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19 zákaz organizovania hromadných podujatí vrátane športových, výnimkou sú len najvyššie súťaže v hokeji, futbale, hádzanej, volejbale a basketbale. Hrať sa môžu bez divákov a potrebné je dodržiavanie mimoriadnych opatrení vrátane pravidelného testovania.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia, športovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský futbalový aj hokejový zväz rušia pre COVID-19 všetky súťaže, odohrajú sa iba tie najvyššie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner