16. september 2021
Facebook
utorok, 27 júl 2021 18:00

Grécky komentátor si nedal pozor na ústa a za rasistické poznámky dostal okamžitého padáka

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Štátna televízia v Grécku s okamžitou platnosťou ukončila zmluvu so športovým komentátorom Dimosthenisom Karmirisom, ktorého poznámky počas OH v japonskom Tokiu na adresu reprezentanta z Kórejskej republiky označila ako rasistické.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Skúsený komentátor televízie ERT sa previnil počas duelu v stolnom tenise, v ktorom Džeoung Joung-sik zdolal Gréka Panagiotisa Gionisa. Grék v súboji viedol 1:0 aj 2:1 na sety, napokon súperovi podľahol 2:4. Karmiris o zručnostiach kórejských športovcov v tomto odvetví povedal: "Majú prižmúrené oči, takže nechápem, ako vidia loptičku pohybujúcu sa tam a späť.“ Televízia o niekoľko hodín neskôr na svojom webe zverejnila vyhlásenie: "Rasistické komentáre nemajú miesto vo verejnoprávnej televízie. Dnes sme ukončili spoluprácu s Dimosthenisom Karmirisom."

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, rasizmus, stolný tenis - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, výpoveď
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécky komentátor si nedal pozor na ústa a za rasistické poznámky dostal okamžitého padáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 21 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner