LAS VEGAS 4. augusta (WebNoviny.sk) - V Spojených štátoch amerických zatkli britského počítačového experta Marcusa Hutchinsa, ktorý v máji zastavil kyberútok ransomwaru WannaCry.
Americké úrady vo štvrtok informovali, že ho zadržali v súvislosti s iným počítačovým malwarom Kronos, ktorý údajne vytvoril na získavanie hesiel k bankovým účtom.
Dvadsaťtriročného Hutchinsa zatkli v Las Vegas, kde bol na konferencii o kyberbezpečnosti. Podľa obžaloby podanej minulý mesiac na federálnom súde vo Wisconsine, Hutchins a ďalší obvinený, ktorého meno nezverejnili, sa medzi júlom 2014 a júlom 2015 dohodli na propagácii dostupnosti malwaru Kronos na internetových fórach s cieľom predať ho a zarobiť na tom. Práve Hutchins malware podľa obvinenia vytvoril, zatiaľ čo druhý obvinený ho ponúkal.
Viac k témam: hacker, počítače, počítačový vírus, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - V USA zatkli hackera, ktorý zastavil kyberútok WannaCry © SITA Všetky práva vyhradené.



piatok, 04 august 2017 08:00
V USA zatkli hackera, ktorý zastavil kyberútok WannaCry
Written by Super User
Published in
Veda a technika
Latest from Super User
- Pri železničnom nešťastí v Indii zomrelo najmenej päťdesiat ľudí a stovky sa zranili, vykoľajili sa dva vlaky
- Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru
- Prímerie na Ukrajine nebude bez stiahnutia ruskej armády, vraví Blinken. Zmrazenie súčasných línií nezabezpečí mier
- Stíhačky F-16 chce pre Ukrajinu zadovážiť deväť krajín a ďalšie sa možno pripoja, zaznelo z oficiálneho miesta
- Rusko čelí dileme, či má posilniť obranu hraníc alebo pozície na Ukrajine
Media
NULL
Image Gallery
NULLReklama
Anketa
Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?
áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013