04. júl 2020
Facebook
pondelok, 29 jún 2020 21:00

Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfón

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.6.2020 (Webnoviny.sk) - V Singapure začali používať zariadenie určené na boj proti šíreniu nového koronavírusu. Takzvané TraceTogether prístroje sú určené najmä pre ľudí, ktorí nevlastnia alebo nepoužívajú smartfóny. Niektorí kritici novinky sa obávajú narušenia súkromia osôb.

Batéria vydrží až deväť mesiacov

Prvú várku zariadení distribuovali zraniteľným starším obyvateľom, ktorí majú nedostatočnú alebo nemajú žiadnu podporu zo strany rodiny, alebo majú problémy s pohyblivosťou. Zariadenie má unikátny QR kód a nepotrebuje sa nabíjať, keďže batéria vydrží až deväť mesiacov. Funguje na princípe výmeny Bluetooth signálu s okolitými zariadeniami alebo smartfónmi s TraceTogether aplikáciou. Keď sa človek dostane do blízkeho kontaktu s nakazeným, úrady ho o tom informujú. Ak sa u neho potvrdí ochorenie COVID-19, stiahnu z jeho zariadenia potrebné údaje. Vláda odmieta obavy z narušenia súkromia s tým, že zariadenie nie je navrhnuté na sledovanie pohybu ľudí a dáta šifrujú.

Zariadenie nemá prístup na internet

V samotnom zariadení sa uchovávajú dáta maximálne 25 dní a nie je možné sa k nim dostať na diaľku, keďže prístroj nemá prístup k internetu alebo mobilným sieťam a takisto ho nemožno sledovať prostredníctvom GPS. Singapurská vláda potvrdila, že od marca si TraceTogether aplikáciu pre smartfóny stiahlo 2,1 milióna ľudí. Krajina v nedeľu potvrdila ďalších 213 nových prípadov nákazy, čím sa celkový počet infikovaných vyšplhal na 43 459.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfón © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner