21. február 2019
Facebook
utorok, 22 máj 2018 20:00

Súkromná spoločnosť Agel vybuduje v Komárne z vlastných zdrojov Komplexné onkologické centrum

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Skupina Agel, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, vybuduje v komárňanskej nemocnici Komplexné onkologické centrum z vlastných zdrojov. Ako v utorok informovala, slúžiť bude pre päťstotisíc obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. "V súčasnosti prebieha prvá etapa výstavby, ktorá si vyžiada investície v hodnote štyri milióny eur. Tá zahŕňa obstarávanie moderného lineárneho urýchľovača s CT simulátorom," uviedol generálny riaditeľ skupiny Agel Milan Leckéši.

Preskočia niekoľko vývojových generácií

Komplexné onkologické centrum zvýši dostupnosť zdravotnej starostlivosti nielen pre obyvateľov Nitrianskeho kraja, ale aj okolitých krajov. Otvorenie modernizovaného pracoviska - oddelenia radiačnej onkológie, ktoré je prvou časťou projektu, je naplánované na december tohto roka. "Novým prístrojom preskočíme niekoľko vývojových generácií lineárnych urýchľovačov. Hlavný prínos pre pacientov bude v spresnení liečby a šetrení okolitých zdravých tkanív," povedal primár oddelenia radiačnej onkológie v Nemocnici Komárno Pavel Demeter.

Zámer vybudovať Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno vychádza z lokálnych a medzinárodných štatistík výskytu, úmrtnosti a prevalencie onkologických ochorení v spádovej oblasti. "V súčasnosti ošetríme takmer sedemsto pacientov ročne. Od tejto hranice sa chceme odraziť, v budúcnosti plánujme ošetriť viac ako tisícdvesto pacientov," uviedol riaditeľ Nemocnice Komárno Miroslav Jaška.

Úroveň špičkových onkologických pracovísk

Podľa štatistík OECD patrí Slovenská republika popri Maďarsku k nelichotivým štátom v úmrtnosti na onkologické ochorenia. Z regionálneho pohľadu je najviac postihnutá juhozápadná oblasť Slovenska, ide o okresy Komárno, Dunajská Streda, Galanta, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš a Šaľa. Z pohľadu onkologických pracovísk v rámci regionality a výskytu onkologických ochorení Agel predpokladá rozšírenie spádovej oblasti. Mala by zahŕňať okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Dunajská Streda, Šaľa, Galanta, Veľký Krtíš a Krupina. Táto spádová oblasť predstavuje takmer päťstotisíc obyvateľov.

"Komplexné onkologické centrum v Nemocnici Komárno dosiahne úroveň špičkových onkologických pracovísk. Pripravuje sa rozšírenie diagnostickej sekcie, to znamená zvýšenie počtu CT vyšetrení a vyšetrení s pomocou magnetickej rezonancie, výstavba PET/CT pracoviska a patológie," uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel SK, a. s., Alžbeta Sivá. "Predpokladáme, že poskytneme starostlivosť pre tritisíc pacientov s nádorovými ochoreniami za rok pri predpokladanom ročnom raste dve percentá. Vzhľadom na výskyt onkologických ochorení a odhad potreby hospitalizácií budeme prevádzkovať lôžka pre pacientov v odbore klinickej onkológie v nanovo vybudovaných priestoroch," dodala.Viac k témam: Komárno, nemocnica, onkológia
Zdroj: Webnoviny.sk - Súkromná spoločnosť Agel vybuduje v Komárne z vlastných zdrojov Komplexné onkologické centrum © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 204 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner