25. máj 2019
Facebook
utorok, 11 september 2018 18:00

Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil na výskyt viacerých nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Taliansku a Írsku. Je možné, že nahlásené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková. Odporúčame:
Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, telové mlieka môžu spôsobiť alergickú reakciu Kondicionér na vlasy s názvom I provenzali Balsamo erboristico ai semi di lino značky Gianasso od talianskeho výrobcu La Duellepi podľa hygienikov prekračuje povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov. Odporúčame:
Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov Farba na vlasy Emergency Cone Henna značky Malika od pakistanského výrobcu WB Products obsahuje látku fenol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Viac k témam: ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 183 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner