30. máj 2020
Facebook
nedeľa, 18 jún 2017 21:00

Macronovo hnutie zvíťazilo aj v druhom kole parlamentných volieb vo Francúzsku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 18. júna 20:52
PARÍŽ 18. júna (WebNoviny.sk) - V druhom kole francúzskych parlamentných volieb zvíťazilo hnutie Republika vpred (La République en marche, LERM) prezidenta Emmanuela Macrona. BBC informuje, že podľa povolebných prieskumov strana dostala väčšinu hlasov. Odporúčame:
Macronovo hnutie s netradičnou kandidátkou, Le Penovej Národný front má finančné problémy Dva prieskumy uvádzajú, že by v Národnom zhromaždení mohla získať až 360 kresiel z 577. Podľa tretieho by ich mohlo byť 395 až 425. Menované hnutie vzniklo pred 14 mesiacmi a väčšina jeho kandidátov má malé alebo žiadne politické skúsenosti. Odporúčame:
Favoritom francúzskych parlamentných volieb je Macronovo hnutie Republika vpred V prípade, že by sa výsledok potvrdil, väčšie zastúpenie v dolnej komore parlamentu by prezidentovi umožnilo rýchlejšie zavedenie reforiem, vrátane novely pracovného zákona. Druhé kolo volieb sprevádzala nízka účasť, do 17:00 svoj hlas odovzdalo len 35,3 percenta oprávnených voličov.

Viac k témam: Emmanuel Macron, francúzske parlamentné voľby, Francúzsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Macronovo hnutie zvíťazilo aj v druhom kole parlamentných volieb vo Francúzsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 288 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner