03. jún 2023
Facebook
štvrtok, 03 august 2017 23:00

Bývalého poľského premiéra Tuska vypočúvali osem hodín, Kaczynski ho nezastraší

Written by 
Rate this item
(0 votes)

VARŠAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) - Osem hodín vypočúvali vo štvrtok poľskí vyšetrovatelia vo Varšave bývalého poľského premiéra a súčasného šéfa Európskej rady Donalda Tuska. Dlhoročný predseda Občianskej platformy vypovedal v súvislosti s vyšetrovaním havárie lietadla, pri ktorom v roku 2010 na území Ruska zahynulo 96 ľudí vrátane vtedajšieho poľského prezidenta Lecha Kaczynskeho a ďalších vysokopostavených poľských vládnych a armádnych činiteľov. Odporúčame:
Poľská vláda chce po radikálnych zmenách v súdnictve decentralizovať médiá Súčasné poľské vedenie vyčíta vtedajšej Tuskovej vláde, že tragédiu dostatočne nevyšetrila a ponechala mnohé úkony vrátane obhliadky obetí na ruskej strane. Médiá označujú vypočúvanie Tuska v tejto súvislosti za pomstu súčasného poľského vedenia bývalému premiérovi, ktorý súčasnú poľskú vládu často kritizuje z pozície šéfa Európskej rady. Jaroslaw Kaczynski, predseda vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) a brat zosnulého prezidenta Lecha Kaczynskeho pred vypočúvaním Tuskovi odkázal, že sa "má čoho obávať". "Nemám sa čoho obávať, a pán Kaczynski ma nezastraší, bez ohľadu na to, ako veľmi sa o to snaží," vyhlásil Tusk po skončení osemhodinového vypočúvania.

Viac k témam: Donald Tusk, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého poľského premiéra Tuska vypočúvali osem hodín, Kaczynski ho nezastraší © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 397 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner