23. jún 2024
Facebook
piatok, 04 august 2017 22:00

Českú republiku rozdelilo rasistické video s malým dievčaťom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRAHA 4.augusta (WebNoviny.sk) - České médiá a diskutéri na sociálnych sieťach riešia video, na ktorom desaťročné dievča mláti bejzbalovou palicou do vankúša a dospelý muž za kamerou ho nabáda, aby si predstavovalo, že bije Róma alebo moslima. Video sa objavilo na sociálnej sieti a začalo sa rýchlo šíriť. Na jeho autora už viacerí ľudia podali trestné oznámenia, zazneli však aj názory, že sa kauza príliš nafukuje. Pomerne vlažné stanovisko vydal aj hovorca pražskej polície.

Pravdepodobne otec s dcérou

"Ideš zbiť vanúš? A budeš si predstavovať, že je to Cigán alebo moslim?" pýta sa dievčaťa muž, pravdepodobne jeho otec. "Tak mu daj, poriadne! Iba mu zlom pár kostí, nezabi ho," nabáda muž dievča. "Čo to je?" ukáže neskôr na vanúš. "Cigán," odpovie dievča. "A čo sú Cigáni? Čo? Povedz to!" nalieha muž. "Sú to zmrdi," odpovie dievča. Odporúčame:
V Švajčiarsku pri havárii lietadla zahynul pilot a dvaja tínedžeri "K videu som sa dostal počas mojej investigatívnej práce. Toho človeka v priateľoch nemám a má dosť zabezpečený profil, ale mne sa to podarilo obísť a video som stiahol," povedal pre český spravodajský server iDnes.cz človek, ktorý na Facebooku vystupuje pod menom Olloph Samorost.

Nemusí ísť o trestný čin

Polícia síce video už vyšetruje, jej pražský hovorca Jan Daněk sa však snažil prípad zľahčovať: "To, že niekto umiestni video na sociálnej sieti, ešte neznamená, že sa niečoho dopustil. Ľudia nahrávajú rôzne videá alebo takzvané pranky a vo finále sa zistí, že to nebolo tak, ako sa zdalo na začiatku," povedal. Odporúčame:
V švédskom prírodnom parku zabil medveď 19-ročného opatrovateľa Podľa advokátky Zuzany Císařovej dokonca hrozí postih osobe, ktorá video prebrala od pôvodného majiteľa a zverejnila na svojom profile. "Prišlo k neoprávnenému šíreniu záznamu a teda k porušeniu práv podľa autorského zákona," vyhlásila.

Viac k témam: Česká republika, rasizmus, video
Zdroj: Webnoviny.sk - Českú republiku rozdelilo rasistické video s malým dievčaťom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 408 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner