03. jún 2023
Facebook
nedeľa, 06 august 2017 15:00

Polícia prepustila ďalšieho zadržaného muža, ktorý mal plánovať bombový útok na lietadlo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

SYDNEY 6. augusta (WebNoviny.sk) - Austrálske úrady v nedeľu prepustili druhého zo štvorice mužov, ktorých zatkli v súvislosti s plánovaním teroristického útoku na lietadlo. Federálna polícia informovala, že 39-ročného Khaleda Merhiho obvinili z nedovolenej držby zbrane a prepustili ho na kauciu. Nevzniesli však proti nemu žiadne obvinenia súvisiace s terorizmom. Pred súd by sa mal postaviť 24. augusta. Odporúčame:
Dôvera v EÚ podľa Eurobarometra rastie, najväčšou hrozbou ostáva terorizmus Merhiho zadržali 29. júla spolu s ďalšími troma mužmi počas razií v Sydney. Dvoch z nich, 49-ročného Khaleda Khayata a 32-ročného Mahmouda Khayata, obvinili z plánovania teroristického útoku. Podľa polície sa podieľali na zmarenom pokuse umiestniť improvizované výbušné zariadenie na palubu letu spoločnosti Etihad Airways. Prvého muža prepustili ešte minulý týždeň bez obvinení. Plán riadila extrémistická organizácia Islamský štát.

Viac k témam: Austrália, Islamský štát, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia prepustila ďalšieho zadržaného muža, ktorý mal plánovať bombový útok na lietadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 217 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner