27. máj 2018
Facebook
sobota, 12 august 2017 18:00

Obyvatelia Barcelony protestovali proti turizmu, prekáža im aj hlučné správanie návštevníkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BARCELONA 12. augusta (WebNoviny.sk) — Asi stovka obyvateľov Barcelony protestovala v sobotu na pláži mesta proti nekontrolovanému nárastu masového turizmu v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii. Protest zorganizovala skupina miestnych obyvateľov, pričom mnohí mali tričká s nápismi "Barcelona nie je na predaj" v katalánčine. Podľa demonštrantov príliv turistov dvíha ceny nájomného a prekáža im tiež hlučné správanie sa cudzincov bažiacich po zábave. Napätie medzi úradmi a radikálnymi ľavicovými skupinami z tohto dôvodu stále viac rastie. Odporúčame:
Vláda na protest proti Madurovi vyhostila venezuelského veľvyslanca Do Španielska so 46 miliónmi obyvateľov prišlo v minulom roku 75,3 milióna turistov. Za prvých šesť mesiacov tohto roka sa ich počet navyše zvýšil o 12 percent v porovnaní s rovnaký obdobím v predošlom roku. Turizmus tvorí 11 percent hrubého domáceho produktu (HDP) Španielska.

Viac k témam: Barcelona, protest, Španielsko, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia Barcelony protestovali proti turizmu, prekáža im aj hlučné správanie návštevníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 132 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner