23. jún 2024
Facebook
pondelok, 11 september 2017 18:00

Porošenko vyzval políciu, Saakašvili spáchal prekročením hraníc zločin

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MOSKVA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Ukrajinský prezident Petro Porošenko v pondelok vyzval políciu, aby sa "zaoberala" gruzínskym exprezidentom Michailom Saakašvilim, ktorý ilegálne prekročil poľsko-ukrajinskú hranicu a vstúpil na územie Ukrajiny.

Obhajoba Saakašviliho

Saakašvili je bývalým guvernérom ukrajinského Odeského regiónu, ktorého Porošenko po politických sporoch zbavil ukrajinského občianstva. Teraz mu cez médiá odkázal, že ak sa mu rozhodnutie o zbavení občianstva nepáčilo, mal proti nemu bojovať na súde. "Namiesto toho spáchal zločin - pretože štátne hranice nesmú byť narušované," vyhlásil Porošenko. Odporúčame:
Saakašvili prekročil hranice, pomohli mu jeho stúpenci Saakašvili na prezidentove vyjadrenia reagoval s tým, že podľa jeho mienky neurobil nič zlé. Zločinom je podľa neho naopak to, že mu Porošenko z politických dôvodov odobral ukrajinské občianstvo. Saakašvili tvrdí, že chce na Ukrajine podporiť politické reformy a bojovať proti korupcii, nie zvrhnúť prezidenta Porošenka.

Na Ukrajinu pešo

Saakašvili sa v sprievode bývalej ukrajinskej premiérky Julie Tymošenkovej a niekoľkých opozičných poslancov pokúšal dostať na Ukrajinu najskôr vlakom. Ten však v nedeľu zostal stáť v poľskom meste Przemyśl neďaleko ukrajinských hraníc po tom, čo ukrajinská polícia oznámila, že vlak nemôže pokračovať v ceste, kým sa v ňom nachádzajú osoby, ktoré nemajú povolenie vstúpiť do krajiny. Saakašvili teda vystúpil a vybral sa na Ukrajinu pešo. Gruzínsky exprezident chvíľu stál pred špeciálnou jednotkou ukrajinskej polície na hraničnom priechode Medyka-Šehyni, potom však policajný kordón z ukrajinskej strany prelomili desiatky jeho stúpencov a umožnili mu vstup do krajiny. Odporúčame:
Vlak so Saakašvilim ostal stáť na stanici, Ukrajina ho odmietla vpustiť Bývalý gruzínsky prezident je aktuálne človekom bez občianstva akejkoľvek krajiny, keďže o pôvodné gruzínske občianstvo prišiel už dávnejšie. Saakašvili žil na Ukrajine od roku 2015 a pôsobil tu ako guvernér Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii. Neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach, sa však títo dvaja politici postavili proti sebe. Saakašvili bol na Ukrajine dlhší čas jedným z najobľúbenejších politikov a istý čas sa o ňom špekulovalo aj ako o budúcom ukrajinskom prezidentovi.  

Viac k témam: hranice, Julija Tymošenková, Michail Saakašvili, Petro Porošenko
Zdroj: Webnoviny.sk - Porošenko vyzval políciu, Saakašvili spáchal prekročením hraníc zločin © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 187 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner