18. september 2018
Facebook
štvrtok, 12 október 2017 18:00

USA vystúpia z UNESCO, dôvodom majú byť protiizraelské tendencie organizácie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 12. októbra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty vystúpia z Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO). Dôvodom majú byť jej údajné protiizraelské tendencie. Konkrétne má ísť o rezolúcie UNESCO, ktoré Washington považuje za protiizraelské. Americké ministerstvo zahraničia uviedlo, že zriadi pozorovateľskú misiu, ktorá v organizácii so sídlom v Paríži nahradí ich doterajšie stále zastúpenie. Vedenie UNESCO reagovalo, že odchod Spojených štátov bude stratou pre "rodinu Spojených národov". Šéfka organizácie Irina Boková podotkla, že vystúpenie USA "hlboko ľutuje". Odporúčame:
Zoznam Svetového dedičstva Unesco sa rozšíril o prístav Valongo, turecký Aphrodisias či mesto Asmara Spojené štáty prestali posielať svoje príspevky do UNESCO už v roku 2011. Reagovali tak na rozhodnutie organizácie poskytnúť plné členstvo Palestíne. Izrael minulý rok zastavil svoju spoluprácu s organizáciou po tom, čo ho pobúrila rezolúcia, v ktorej sa nespomínajú židovské väzby na posvätnú Chrámovú horu v Jeruzaleme. Medzi pamiatky UNESCO patria okrem mnohých iných napríklad Grand Canyon v USA či starobylé mesto Palmýra v Sýrii.

Viac k témam: UNESCO, USA, zoznam Svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie vedu a kultúru (UNESCO)
Zdroj: Webnoviny.sk - USA vystúpia z UNESCO, dôvodom majú byť protiizraelské tendencie organizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 71 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner