16. august 2018
Facebook
piatok, 13 október 2017 12:00

OSN požiadala o prešetrenie väzenskej vzbury v mexickom meste Cadereyta

Written by 
Rate this item
(0 votes)

MEXIKO 13. októbra (WebNoviny.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) požiadala o prešetrenie väzenskej vzbury v mexickom meste Cadereyta, ktorá si vyžiadala 17 mŕtvych. Prostredníctvom stanoviska vyzvala tamojšie úrady k tomu, aby "objasnili tragédiu, ktorá sa stala, a priniesli spravodlivosť obetiam a ich rodinám". OSN sa pritom odvolávala aj na iné smrteľné vzbury vo väzeniach z ostatných rokov a uviedla, že sú dôvodom na "úplnú a vyčerpávajúcu" správu. Mexické úrady uviedli, že sú otvorené spolupráci s ľudskoprávnymi organizáciami. Odporúčame:
Mexická polícia vyšetruje vraždy starostu a jeho bodyguarda Nepokoje vo väznici v Cadereyte v štáte Nuevo León sa začali v pondelok protestmi gangov, pričom v utorok ráno tam už prepukli bitky. Jedného väzňa zabili a jeho telo zapálili. Hovorca štátnych bezpečnostných síl Aldo Fasci vtedy uviedol, že väzni uniesli niekoľko strážnikov a držali ich ako rukojemníkov. Polícia s väzňami vyjednávala niekoľko hodín a na ukončenie vzbury musela nakoniec použiť smrtiace prostriedky. Podľa miestnych médií s bezpečnostnými silami bojovalo približne 250 väzňov. Jeden z policajtov pri incidente utrpel vážne zranenie pľúc. Mexické väznice často čelia kritike za to, že sú preplnené a nedokážu sa vysporiadať s násilnosťami medzi gangmi.

Viac k témam: Mexiko, OSN Organizácia spojených národov, vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk - OSN požiadala o prešetrenie väzenskej vzbury v mexickom meste Cadereyta © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 62 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner