02. jún 2020
Facebook
sobota, 25 november 2017 19:00

Francúzsky prezident Macron predstavil plán proti sexuálnemu obťažovaniu a násiliu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PARÍŽ 25. novembra (WebNoviny.sk) - Fracúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu predstavil plán boja proti sexuálnemu obťažovaniu a násiliu na ženách. "Hanba musí zmeniť tábor," vyhlásil Macron, čo myslel tak, že namiesto toho, aby sa ženy hanbili priznať k tomu, že sa stali obeťou sexuálneho násilia, musia sa začať hanbiť muži, ktorí ho páchajú. "Poďme uzatvoriť pakt o rovnoprávnosti medzi mužmi a ženami," povedal Macron a požiadal o minútu ticha za 123 francúzskych žien, ktoré prišli minulý rok o život rukou svojho partnera alebo expartnera. Odporúčame:
Obchodovanie s africkými migrantmi označil prezident Macron ako zločin proti ľudskosti Súčasťou Macronovho plánu, ktorý sa má začať zavádzať do praxe od budúceho roka, je okrem iného zjednodušenie systému nahlasovania sexuálnych zločinov, zavedenie učiva o nevhodnosti sexizmu, pornografii a jej nebezpečných formách na druhý stupeň základných škôl, alebo rozšírenie lehoty nepremlčateľnosti znásilnenia maloletej osoby zo súčasných 20 na 30 rokov. Jedným z ďalších návrhov sú aj takzvané "autobusové zastávky na prianie", teda opatrenie, ktoré spočíva v tom, že autobusy bu

Viac k témam: Emmanuel Macron, násilie, rovnoprávnosť, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky prezident Macron predstavil plán proti sexuálnemu obťažovaniu a násiliu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 381 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner