02. jún 2020
Facebook
sobota, 25 november 2017 20:00

Paniku v londýnskom metre podľa polície spôsobila roztržka medzi cestujúcimi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 25. novembra (WebNoviny.sk) - Dôvodom masovej paniky, ktorá v piatok zachvátila cestujúcich v londýnskom metre, bola hádka medzi dvoma cestujúcimi. Vyplýva to z doterajšieho vyšetrovania britskej polície. V sobotu sa jej prihlásili obaja účastníci hádky, 40-ročný a 21-ročný muž, ktorých identifikovali pomocou záznamov bezpečnostných kamier. Ich fotografie polícia v sobotu zverejnila v médiách a požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po nich.

Záznamy bezpečnostnej kamery

Zo stanice metra Oxford Circus začali v piatok poobede húfne vybiehať ľudia po tom, čo sa rozšírili informácie o údajnej streľbe v metre. Na mieste zasahovala polícia, ktorá dokonca v prvom vyhlásení informovala, že k udalosti pristupuje ako k teroristickému útoku a vyzvala občanov, aby sa vyhýbali Oxford Street a našli si úkryt v budovách. Odporúčame:
Video: V londýnskom metre nastala masová panika, ľudí vystrašila údajná streľba (video) O hodinu neskôr však polícia vydala stanovisko, podľa ktorého v metre nenašla "žiadne stopy po podozrivých, dôkazy o streľbe, a ani obete". "Bol som hneď vedľa stanice metra, keď zrazu všetci začali kričať a masovo vybiehať po schodoch," citovali britské médiá 37-ročného Grega Owena.

Všetci začali kričať

Reportérka BBC Helen Bushby informovala masovej panike, počas ktorej cestujúci radšej nechávali v stanici metra tašky s nákupmi a radšej utekali čo najrýchlejšie von. Podľa najnovších zistení vyšetrovateľov to teda vyzerá, že celú paniku spôsobila len emotívnejšia interakcia medzi dvoma cestujúcimi a informácie o streľbe boli len vymyslené.

Viac k témam: Londýn, metro
Zdroj: Webnoviny.sk - Paniku v londýnskom metre podľa polície spôsobila roztržka medzi cestujúcimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 388 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner