21. október 2018
Facebook
piatok, 12 január 2018 18:00

Našli stovky ukradnutých sôch z betlehemov, mizli z kostolov aj súkromných domov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

RÍM 12. januára (WebNoviny.sk) - Talianski carabinieri našli približne 250 ručne vyrezávaných sôch z betlehemov pochádzajúcich z 18. storočia. Diela v posledných rokoch ukradli z kostolov i súkromných domov. Cenu pastierov vyrezaných v tradičnom neapolskom štýle odhadujú na viac ako dva milióny eur. Ich kultúrna a umelecká hodnota je však podľa polície nevyčísliteľná. Odporúčame:
Video: V Benátkach ukradli drahokamy, ktoré mali hodnotu niekoľko miliónov eur Sochy ukázali na piatkovej tlačovej konferencii, kde priblížili aj okolnosti ich nájdenia. Hlavný prokurátor z mesta Isernia Paolo Albano, ktorý viedol vyšetrovanie, informoval, že zatiaľ našli vlastníkov 49 z nich. Kým nenájdu ďalších, zveria ostatné sochy dočasne nadácii. Neapolskí umelci sú svojimi výnimočne realisticky vyrezávanými betlehemami známi po celom svete a v období Vianoc ich diela často zaberajú celé obývačky talianskych domácností.

Viac k témam: krádež, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk - Našli stovky ukradnutých sôch z betlehemov, mizli z kostolov aj súkromných domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 85 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner