13. december 2018
Facebook
sobota, 13 január 2018 12:00

Donald Trump „poslednýkrát“ predĺžil jadrovú dohodu s Iránom, európskym spojencom dal ultimátum

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 13. januára (WebNoviny.sk) — Americký prezident Donald Trump predĺžil "poslednýkrát" jadrovú dohodu s Iránom. Zároveň dal svojim európskym spojencom ultimátum, aby spoločne opravili "príšerné nedostatky" v medzinárodnej dohode, inak od nej Spojené štáty odstúpia. Vyjadril sa tak v piatok, pričom predĺžil zrušenie kľúčových ekonomických sankcií proti islamskej republike o ďalších 120 dní a ponechal tak historickú dohodu zatiaľ v platnosti. Odporúčame:
Ministri zahraničných vecí štyroch krajín budú diskutovať o jadrovej dohode s Iránom Trump sa rozhodol presadzovať tvrdý kurz voči Iránu a medzinárodnú dohodu s touto krajinou najskôr odmietol znovu potvrdiť. Irán ju v roku 2015 uzavrel s USA, Ruskom, Čínou, Francúzskom, Britániou a Nemeckom. Teherán v rámci nej súhlasil s výrazným obmedzením svojho jadrového programu výmenou za stiahnutie medzinárodných sankcií. Spojené štáty vyzývajú na novú prísnejšiu dohodu, ktorá by zabránila jadrovým aktivitám Teheránu na dlhšie ako desaťročné obdobie. Existujúcu dohodu Trump označil za "najhoršiu vôbec".

Viac k témam: Donald Trump, Irán, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump „poslednýkrát“ predĺžil jadrovú dohodu s Iránom, európskym spojencom dal ultimátum © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 121 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner