26. november 2020
Facebook
streda, 09 máj 2018 23:00

Trumpova nominantka do čela CIA opísala svoj názor na mučenie, s prezidentom sa vraj nezhodne

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 9. mája (WebNoviny.sk) - Nominantka amerického prezidenta Donalda Trumpa na post šéfky Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Gina Haspelová v stredu na vypočúvaní v Senáte amerického Kongresu uviedla, že ak by jej prezident dal príkaz, ktorého vykonanie by považovala za nemorálne, neposlúchla by ho.

Rozpor v názoroch

Senátori, nielen demokratickí, ale aj republikánski, sa živo zaujímali najmä o jej názory na mučenie pri vypočúvaní a techniku známu ako waterboarding, teda simulované topenie. "Nemyslím si, že mučenie funguje," povedala Haspelová. Trump pritom nedávno vyhlásil, že podľa neho mučenie "funguje". Odporúčame:
Trumpova kandidátka na post šéfky CIA ponúkla stiahnutie svojej nominácie Republikánska senátorka Susan Collinsová argumentovala, že Trump sa aj v predvolebnej kampani prezentoval ako veľký zástanca waterboardingu. Haspelová jej odvetila, že CIA momentálne ani nie je zmocnená vykonávať vypočúvanie zadržaných a ona, ak bude do čela tejto agentúry zvolená, to ani nechce meniť.

Silná morálka

Príkaz z "vyšších miest", ktorého vykonanie by považovala za nemorálne, by Haspelová podľa vlastných slov neuposlúchla ani v prípade, ak by šlo o procedúru, ktorá je legálna. "Môj morálny kompas je silný," povedala Trumpova nominantka na post šéfky CIA americkým senátorom. Haspelová bola doteraz zástupkyňou šéfa CIA Mikea Pompea, ktorý sa stal novým americkým ministrom zahraničných vecí. V tejto funkcii vystriedal Rexa Tillersona.

Viac k témam: CIA, Donald Trump, Gina Haspelová, Mike Pompeo, Rex Tillerson, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpova nominantka do čela CIA opísala svoj názor na mučenie, s prezidentom sa vraj nezhodne © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 146 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner