26. november 2020
Facebook
štvrtok, 10 máj 2018 09:00

Homosexuálne páry v Grécku sa môžu stať pestúnmi dieťaťa, zákon vyvolal ostré reakcie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ATÉNY 10. mája (WebNoviny.sk) - Grécko schválilo novú legislatívu, ktorá umožní homosexuálnym párom vziať si deti do pestúnskej starostlivosti. Legislatíva, ktorú schválili v stredu, je súčasťou zmien gréckych zákonov o adopcii a pestúnstve. Zákonodarcovia v 300-člennom parlamente pomerom hlasov 161 ku 103 umožnili dvojiciam rovnakého pohlavia, ktoré majú uzavreté registrované partnerstvo, aby sa stali pestúnskymi, ale nie adoptívnymi rodičmi. Toto ustanovenie zákona vyvolalo ostré reakcie zo strany menšieho pravicového koaličného partnera v gréckej vláde. Odporúčame:
Grécko chce znížiť počet migrantov na ostrovoch, protesty však neutíchajú Nová grécka legislatíva uľahčuje a urýchľuje rozhodnutia o pestúnskej starostlivosti alebo o adopcii detí. Doterajší systém bol taký ťažkopádny a komplikovaný, že niektoré páry sa ho pokúšali obchádzať prostredníctvom ilegálnych adopcií. Grécko má nízku pôrodnosť a rýchlo starnúcu populáciu.

Viac k témam: grécko, homosexuálne manželstvá, pestúnska starostlivosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Homosexuálne páry v Grécku sa môžu stať pestúnmi dieťaťa, zákon vyvolal ostré reakcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 99 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner