26. november 2020
Facebook
piatok, 11 máj 2018 18:00

Terorizmus je podľa islamských duchovných proti ich náboženstvu, vydali fatvu pre Taliban

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BOGOR 11. mája (WebNoviny.sk) - Násilie, extrémizmus a predovšetkým teroristické útoky sú proti islamským princípom. Tak znie posolstvo z náboženskej konferencie za účasti desiatok významných moslimských duchovných z Afganistanu, Pakistanu a Indonézie, ktorá sa v piatok konala v indonézskom meste Bogor. Odporúčame:
Ministri desiatok krajín sa zišli na parížskej konferencii, témou bolo financovanie terorizmu Vyše sedemdesiat zúčastnených duchovných, z ktorých mnohí patria vo svojich krajinách k významným autoritám, vydalo takzvanú fatvu, teda edikt, v ktorom vyzývajú afganské militantné hnutie Taliban, aby sa nadobro vzdalo násilia a páchania teroristických útokov. Na konferencii sa zúčastnil aj indonézsky prezident Joko Widodo, ktorý zdôraznil, že upokojenie situácie v Afganistane je jedným z dôležitých cieľov jeho krajiny. Indonézia je najľudnatejšou moslimskou krajinou sveta, väčšina jej obyvateľov však vyznáva modernú, umiernenú verziu islamu.

Viac k témam: Afganistan, Indonézia, islam, násilie, Pakistan, Taliban, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Terorizmus je podľa islamských duchovných proti ich náboženstvu, vydali fatvu pre Taliban © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 101 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner