21. február 2019
Facebook
streda, 16 máj 2018 16:00

Dohoda s Iránom je podľa Merkelovej všetko len nie ideálna, ale bolo by nesprávne ju zrušiť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BERLÍN 16. mája (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová uviedla, že by bolo nesprávne zrušiť jadrovú dohodu s Iránom, ktorá je jednou z hlavných sporných tém medzi Berlínom a Washingtonom. Americký prezident Donald Trump minulý týždeň oznámil, že Spojené štáty od dohody odstupujú. Odporúčame:
Cséfalvayová tvrdí, že odstúpenie USA od jadrovej dohody s Iránom ohrozuje globálnu stabilitu Merkelová v tejto súvislosti v stredu v nemeckom parlamente povedala, že rozhodnutie USA je jednou zo "znepokojivých správ" posledného obdobia. Medzi ďalšie podľa nej patria chemické útoky v Sýrii, násilnosti v Pásme Gazy a každodenné porušovanie prímeria na Ukrajine. Hoci Merkelová priznala, že iránska dohoda je "všetko len nie ideálna", nie je podľa jej slov "správne zrušiť dohodu v súčasnej situácii". Dodala, že "napriek všetkým problémom, ktoré v týchto dňoch máme, transatlantické vzťahy ostávajú mimoriadne dôležité".

Viac k témam: Angela Merkelová, Irán, jadrová dohoda, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Dohoda s Iránom je podľa Merkelovej všetko len nie ideálna, ale bolo by nesprávne ju zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 57 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner