21. február 2019
Facebook
štvrtok, 14 jún 2018 15:00

Foto: Londýn sa sfarbil dozelena, Británia si pripomína rok od tragického požiara Grenfell Tower

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) - Londýnsky vežiak Grenfell Tower, pri požiari ktorého vlani zahynulo 72 ľudí, pri príležitosti prvého výročia tragédie nasvietili na zeleno. O 00:54 miestneho času (1:54 stredoeurópskeho letného času), keď požiar pred rokom nahlásili, rozsvietili aj ďalšie budovy po celom Londýne, medzi nimi napríklad aj sídlo premiérky na Downing Street.

Polícia prípad neuzavrela

V kostole neďaleko Grenfell Tower sa konala vigília, počas ktorej o 01:30 prečítali mená obetí. Po celej krajine bude zároveň na poludnie minúta ticha. Zobraziť fotogalériu k článku:
Výročie tragického požiara Grenfell Tower Podľa komisárky londýnskej metropolitnej polície Cressidy Dick zostáva tragédia napriek tomu, že uplynul rok, pre mnohých "stále veľmi skutočná, čerstvá a bolestivá". Príslušníci polície pritom podľa jej slov naďalej pokračujú v práci, aby pomohli pri verejnom vyšetrovaní a poskytli podporu rodinám.

Vypustia desiatky bielych holubíc

Rok po požiari je podľa miestneho úradu londýnskeho obvodu Kensington a Chelsea v dočasnom ubytovaní 52 domácností a 83 je už umiestnených natrvalo. Ďalších 68 je v "núdzovom" ubytovaní - 42 v hoteloch, 22 v apartmánoch so servisom a obyvatelia štyroch domácností bývajú s rodinou alebo priateľmi. Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar obytnej výškovej budovy v Londýne Výročie budú sprevádzať aj ďalšie spomienkové podujatia. Clarrie Mendy, ktorá pri tragédii prišla o dvoch členov rodiny, zorganizovala omšu v Kostole sv. Heleny v severnom Kensingtone, kde vypustia 73 bielych holubíc, "jednu za neznámych", a ľuďom rozdajú 400 bielych ruží, s ktorými následne pôjdu z kostola k veži. Ľudia tiež pripravujú na 19:00 stretnutie pri spomienkovej stene pri Grenfell Tower, odkiaľ sa v tichosti presunú k budove.


Viac k témam: britská polícia, Grenfell Tower, Londýn, požiar, smrť, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Londýn sa sfarbil dozelena, Británia si pripomína rok od tragického požiara Grenfell Tower © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 90 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner