15. júl 2024
Facebook
nedeľa, 22 júl 2018 13:00

Na celom Slovensku hrozia búrky, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 22. júla (WebNoviny.sk) - Celé územie Slovenska v nedeľu môžu potrápiť búrky. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej internetovej stránke, SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pre celé územie Slovenska s platnosťou do 20.00 h. Na území republiky je zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Odporúčame:
Narástol počet výjazdov hasičov pre búrky, v Trnavskom kraji pomáhali pri odčerpávaní vody Ako uviedli meteorológovia, s búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h). Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Viac k témam: búrka, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav, silné búrky, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Na celom Slovensku hrozia búrky, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 125 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner