Print this page
piatok, 10 august 2018 23:00

Novou vysokou komisárkou pre ľudské práva sa stala exprezidentka Čile

Written by 
Rate this item
(0 votes)

NEW YORK 10. augusta (WebNoviny.sk) - Novou vysokou komisárkou pre ľudské práva sa v piatok stala bývalá prezidentka Čile Michelle Bacheletová. Jej zvolenie oznámil na rokovaní Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) jeho predseda Miroslav Lajčák, na čo zástupcovia jednotlivých členských krajín OSN reagovali mohutným potleskom. Odporúčame:
Japonsko si pripomína výročie zhodenia atómovej bomby na Nagasaki, OSN vyzýva na denuklearizáciu Bacheletovú na post vysokej komisárky pre ľudské práva nominoval v stredu generálny tajomník OSN António Guterres, jej zvolenie sa už vopred považovalo za takmer isté. Bacheletová bola prezidentkou Čile dve funkčné obdobia, v rokoch 2006 až 2010 a opäť v rokoch 2014 až 2018. Medzitým bola prvou šéfkou UN Women, novej agentúry OSN zameranej na podporu rodovej rovnosti a postavenia žien. Na novom poste Bacheletová nahradí jordánskeho diplomata, princa Zajda Raada Husajna, ktorého mandát vyprší 31. augusta.

Viac k témam: Michelle Bachelet, Miroslav Lajčák, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Novou vysokou komisárkou pre ľudské práva sa stala exprezidentka Čile © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 229 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL