21. marec 2019
Facebook
piatok, 14 september 2018 15:00

Foto: Hurikán Florence dorazil do Severnej Karolíny, státisíce ľudí sú bez elektriny (aktualizované)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 14. septembra, 14:58
WILMINGTON 14. septembra (WebNoviny.sk) - Hurikán Florence dorazil do amerického štátu Severná Karolína. Živel udrel na pevninu blízko mesta Wrightsville Beach o 7:15 miestneho času (13:15 stredoeurópskeho letného času).

Vietor môže spôsobiť záplavy z oceánu

Florence je hurikánom prvej kategórie a sprevádza ho vietor s rýchlosťou 144 kilometrov za hodinu, postupuje však pomaly a sprevádzajú ho silné zrážky. Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Florence v USA Jeho stred by sa mohol pohybovať po pobreží Severnej aj Južnej Karolíny ešte aj počas zajtrajška a vystaviť tak budovy v oblasti ničivým vetrom a povodniam a ohroziť ľudí, ktorých nestihli evakuovať. Na niektorých miestach na pobreží v Severnej aj Južnej Karolíne by mali zrážky dosiahnuť až jeden meter a prudký vietor by mohol spôsobiť záplavy z oceánu, ako aj rozvodnených riek, tvrdia meteorológovia.

Ľudia čakajú na záchranu

V meste New Bern v Severnej Karolíne zachránili pred stúpajúcou vodou vyše 100 ľudí, ďalších zhruba 150 ešte čaká na záchranu. Viac ako 60 ľudí muselo opustiť hotel v Jacksonville v Severnej Karolíne, kde sa zrútila časť strechy. Úrady vyzvali obyvateľov, aby si našli útočisko na najvyšších bodoch svojich domov vrátane striech. Hurikán už spôsobil výpadok elektriny pre takmer 437-tisíc odberateľov v Severnej i Južnej Karolíne. V dôsledku Florence tiež na východnom pobreží USA zrušili vyše 1 300 letov. Odporúčame:
Video: Hurikán Florence zoslabol, môže však priniesť katastrofické záplavy pre niekoľko štátov USA Guvernér Severnej Karolíny Roy Cooper požiadal o dodatočnú federálnu pomoc, keďže jeho úrad očakáva "obrovské historické škody". Úrady premiestňujú aj tisíce väzňov. Vo Virgínii, kde sú predpovede menej vážne, využilo provizórne ubytovanie 4 000 ľudí. Úrady v oboch štátoch vyzvali na evakuáciu celkovo približne 1,7 milióna obyvateľov, nie je však jasné, koľkí z nich výzvu poslúchli.
 

Viac k témam: hurikán Florence, Južná Karolína, prívalové dažde, Severná Karolína, Virgínia, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hurikán Florence dorazil do Severnej Karolíny, státisíce ľudí sú bez elektriny (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 64 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner