23. máj 2019
Facebook
štvrtok, 06 december 2018 22:00

Múzeá v Paríži budú zavreté, môžu za to plánované protesty „žltých viest“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PARÍŽ 6. decembra (WebNoviny.sk) - Viac ako desiatka múzeí a ďalších kultúrnych pamiatok v Paríži bude v sobotu zatvorená v súvislosti s plánovanými protestmi "žltých viest", ktoré vyvolávajú obavy z ďalších nepokojov a násilností.

Demonštranti poškodili Víťazný oblúk

Zavreté budú najmä múzeá v centre mesta blízko triedy Champs-Élysées, ako aj dve divadlá. Parížska opera zrušila plánované predstavenia v dvoch budovách v metropole. Pre protesty tiež v meste odložili dva hudobné festivaly. Zatvorený zostane aj Víťazný oblúk, ktorý poškodili demonštranti počas protestov minulú sobotu, a návštevníkom a návštevníčkam nebude prístupná ani Eiffelova veža. Naopak múzeum Louvre plánuje zostať otvorené. Parížska polícia tiež vyzvala obchody na Champs-Élysées a v okolí, aby z preventívnych dôvodov zostali v sobotu zavreté. Mnoho parížskych obchodov počas nepokojov cez víkend výtržníci rozbili a vyrabovali.

Bezpečnostné opatrenia

V súvislosti so sobotňajšími protestmi francúzsky premiér sľúbil "mimoriadne" bezpečnostné opatrenia v meste aj v krajine. Édouard Philippe vo štvrtok oznámil poslancom, že vláda prijme "všetky nevyhnutné opatrenia", aby zabezpečili protesty a k 65-tisícom nasadeným príslušníkom bezpečnostných zložiek po celej krajine pošle do terénu ďalších. Predseda francúzskej vlády tiež vyzval demonštrantov, aby zostali doma a v bezpečí pred tými, ktorí by mohli zneužiť protesty na výtržnosti, a pochválil lídrov odborov a miestnych predstaviteľov za to, že rovnako ako vláda vyzývajú na pokoj. Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty vo Francúzsku proti zvyšovaniu daní

Viac k témam: Paríž, polícia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Múzeá v Paríži budú zavreté, môžu za to plánované protesty „žltých viest“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 227 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner