23. júl 2019
Facebook
pondelok, 11 február 2019 14:00

Médiá nás démonizujú, Tomio Okamura zverejnil video a varuje pred extrémizmom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRAHA 11. februára (WebNoviny.sk) - Na službe YouTube sa objavilo nové video Za Českú republiku bez extrémizmu. Tvorcom je radikálne české opozičné hnutie Sloboda a priama demokracia - Tomio Okamura (SPD), ktoré zverejnenie videa sprevádzalo komentárom, že ho posiela tým, ktorí podľa nich 24 hodín denne útočia na poslancov, členov i priaznivcov hnutia.

Média ich vraj démonizujú

Video podľa SPD dokazuje, že realita je odlišná. Hnutie tiež tvrdí, že o slovných i fyzických útokoch proti SPD médiá neinformujú. "Niečo také považujeme za veľmi nebezpečný trend. Treba povedať násiliu jednoznačné a hlasné nie," uviedol v tejto súvislosti predseda hnutia SPD Tomio Okamura. Mediálny mainstream SPD vraj démonizuje a krivo obviňuje zo šírenia nenávisti. "Dnes útočia extrémisti na SPD. Zajtra môžu útočiť aj na vás," tvrdí hnutie v závere videa, v ktorom vystupuje niekoľko členov Okamurovho hnutia.

Varujú pred extrémizmom

Video, ktoré varuje pred extrémizmom, pritom SPD zverejnilo len pár dní po tom, čo médiá informovali, že priaznivec Okamurovho hnutia Jaromír Balda dostal štyri roky za to, že zoťal stromy na koľaje a spôsobil dve vlakové nehody. Na mieste tiež nechával letáky, ktoré mali vyvolať strach z islamu a migrantov, pripomína český spravodajský portál iDNES.cz.


Viac k témam: extrémizmus, SPD Sloboda a priama demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Médiá nás démonizujú, Tomio Okamura zverejnil video a varuje pred extrémizmom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 78 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner