16. jún 2019
Facebook
pondelok, 18 marec 2019 21:00

Aktualizované: Streľba v Utrechte mohla mať teroristický motív, páchateľa na úteku polícia chytila

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 18. marca 19:13
HAAG 18. marca (WebNoviny.sk) - Streľba v električke v holandskom meste Utrecht si v pondelok vyžiadala tri obete. Oznámil to starosta mesta Jan van Zanen, podľa ktorého je "teroristický motív" tohto činu momentálne najpravdepodobnejší.

Páchateľ je stále na úteku

Van Zanen tiež dodal, že päť osôb utrpelo pri útoku zranenia. "Nemôžeme vylúčiť, alebo lepšie povedané, predpokladáme teroristický motív. Útočník bol pravdepodobne jeden, ale mohlo ich byť aj viac," uviedol starosta. Polícia večer podozrivého zadržala.Oznámil to šéf miestnej polície Rob van Bree. Na konci večernej tlačovej konferencie novinárom povedal: "Práve som sa dopočul, že podozrivého, po ktorom sme pátrali, sa podarilo zadržať". Žiadne ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Vydané varovanie stiahli

Oblasť v blízkosti zastávky električky uzavreli a na mieste boli aj záchranári. Úrady vyslali na pomoc aj tri vrtuľníky. Incident sa stal okolo 10:45 miestneho času. Vydané varovanie, aby obyvatelia mesta nevychádzali zo svojich domovov, už starosta mesta stiahol. Bolo založené na obavách, že strieľať sa mohlo aj na iných miestach v meste. "Pokiaľ však vieme, nie je tomu tak," povedal teraz Van Zanen. Holandské úrady spájajú streľbu s 37-ročným Gökmenom Tanisom narodeným v Turecku.  Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.

Viac k témam: streľba, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Streľba v Utrechte mohla mať teroristický motív, páchateľa na úteku polícia chytila © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 72 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner