16. jún 2019
Facebook
pondelok, 18 marec 2019 22:00

Britská vláda nemôže dať znovu hlasovať o nezmenenej dohode o brexite, oznámil Bercow

Written by 
Rate this item
(0 votes)

LONDÝN 18. marca (WebNoviny.sk) - Britskí poslanci nemôžu znovu hlasovať o už dvakrát odmietnutej dohode o brexite, pokiaľ v nej nedôjde k zásadným zmenám. V pondelok to vyhlásil predseda dolnej komory britského parlamentu John Bercow.

Škrt cez rozpočet pre Mayovú

Odvolal sa pritom na pravidlo platné do začiatku 17. storočia, podľa ktorého o rovnakom návrhu nemožno hlasovať ľubovoľne často. Bercowovo vyhlásenie predstavuje škrt cez rozpočet pre premiérku Theresu Mayovú. Tá plánovala dohodu o podmienkach brexitu, ktorú britský parlament už dvakrát odmietol, tento týždeň znovu predložiť poslancom na tretie hlasovanie.

Žiadosť o odloženie brexitu

Posledným dňom, keď môže parlament hlasovať, je streda, pretože potom Mayová odíde na summit Európskej únie, kde bude žiadať o odloženie brexitu. Ak dohodu o podmienkach odchodu Británie z EÚ britský parlament schváli, Mayová požiada o krátke "technické odloženie". Ak poslanci dohodu neschvália, britská premiérka sa bude snažiť o oveľa dlhšie odloženie brexitu.

Viac k témam: Brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk - Britská vláda nemôže dať znovu hlasovať o nezmenenej dohode o brexite, oznámil Bercow © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 71 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner