16. jún 2019
Facebook
streda, 20 marec 2019 20:00

Francúzsko stanovilo tri kritériá, ktoré musí Veľká Británia splniť pre odloženie brexitu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PARÍŽ 20. marca (WebNoviny.sk) - Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian stanovil tri kritériá, ktoré musí Veľká Británia splniť pre odloženie brexitu. Le Drian vo francúzskom Národnom zhromaždení varoval, že Británia pravdepodobne opustí Európsku úniu (EÚ) bez dohody, keď nesplní stanovené podmienky. Učinil tak tesne pred štvrtkovým stretnutím lídrov únie v Bruseli, na ktorom budú diskutovať o požiadavke britskej premiérky Theresy Mayovej posunúť dátumu odchodu Londýna z únie z 29. marca na 30. jún.

O zmluve sa nesmie znovu rokovať

Podľa francúzskeho ministra musí Mayová lídrov presvedčiť, že "účelom posunutia je dokončiť ratifikáciu už vyrokovanej zmluvy" a že o zmluve vyjednanej minulý november medzi EÚ a Londýnom "sa nebude opätovne rokovať". Odloženie brexitu musí byť tiež podmienené tým, že Veľká Británia sa nezúčastní na voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa konajú 23. až 26 mája.

Mayová sa pokúša o schválenie dohody

Britská premiérka Theresa Mayová požiadala v stredu Európsku úniu o odloženie brexitu do 30. júna. Veľká Británia by mala európsky blok opustiť o deväť dní, avšak parlament v Londýne už dvakrát odmietol dohodu, ktorú Mayová vyrokovala s Bruselom. Britská premiérka v liste adresovanom predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi uviedla, že sa chce pokúsiť dosiahnuť schválenie dohody aj do tretice. Odloženie brexitu si vyžaduje schválenie od zvyšných 27 členských štátov únie.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko stanovilo tri kritériá, ktoré musí Veľká Británia splniť pre odloženie brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 66 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner