16. jún 2019
Facebook
štvrtok, 21 marec 2019 00:00

Vláda v Grécku si poistila väčšinu v parlamente zmenou zákona, problémom mohli byť eurovoľby

Written by 
Rate this item
(0 votes)

ATÉNY 20. marca (WebNoviny.sk) - Grécki poslanci schválili zmenu zákona, ktorá umožňuje kandidátom v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu (EP) ponechať si zároveň aj mandát v národnom zákonodarnom zbore.

Odchod by mohol viesť k pádu vlády

Cieľom tohto kroku je zachovať tesnú väčšinovú podporu gréckej vláde v parlamente. Očakáva sa totiž, že dvaja nezávislí poslanci podporujúci stredoľavicového premiéra Alexisa Tsiprasa sa budú 26. mája uchádzať o kreslá v EP. Ich odchod by však mohol viesť k pádu vlády. Napriek tomu, že opoziční poslanci zmenu zákona ostro odmietali, grécky parlament v stredu novelu schválil pomerom hlasov 148 k 105.

Podržali ich nezávislí poslanci

Tsiprasova vláda sa tesne vyhla pádu v polovici januára po tom, ako z vládnej koalície odišla nacionalistická strana Nezávislí Gréci. Vládu podržali šiesti nezávislí poslanci, ktorí jej sľúbili podporu a zabezpečili jej väčšinu 151 hlasov v 300-člennom zákonodarnom zbore. Nezávislí Gréci z koalície odišli pre nesúhlas s dohodou o normalizácii vzťahov s Macedónskom, ktorého názov sa v súlade s touto dohodou zmenil na Severné Macedónsko.

Viac k témam: europoslanci, Európsky parlament (EP), eurovoľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda v Grécku si poistila väčšinu v parlamente zmenou zákona, problémom mohli byť eurovoľby © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 66 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner