27. máj 2020
Facebook
streda, 15 máj 2019 13:00

Spojené štáty odvolali personál z veľvyslanectva v Iraku, dôvodom je eskalácia napätia s Iránom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

DUBAJ 15. mája (WebNoviny.sk) - Americké ministerstvo zahraničia nariadilo všetkým zamestnancom veľvyslanectva USA v Iraku, ktorých prítomnosť nie je nevyhnutná, aby okamžite opustili krajinu. Dôvodom je eskalácia napätia s Iránom. Varovanie zverejnila ambasáda v stredu na svojej webovej stránke.

Zaznamenali nové akútne hrozby

Washington minulý týždeň oznámil, že zaznamenal nové akútne hrozby zo strany Iránu a jeho spojeneckých síl zamerané proti Američanom a americkým záujmom v regióne. V nedeľu veľvyslanectvo vydalo výstrahu pre Američanov, aby sa vyhli ceste do Iraku. Ako dôvod uviedlo "zvýšené napätie".

Do regiónu poslali lietadlovú loď

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v utorok vyhlásil, že jeho krajina nebude vyjednávať so Spojenými štátmi. Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predtým vyslala do regiónu Blízkeho východu lietadlovú loď USS Abraham Lincoln a bombardéry. Ako uviedla, spravila tak v reakcii na bližšie nešpecifikované hrozby zo strany Iránu.

Viac k témam: Irán, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené štáty odvolali personál z veľvyslanectva v Iraku, dôvodom je eskalácia napätia s Iránom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 76 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner