16. september 2019
Facebook
štvrtok, 13 jún 2019 12:00

Dva tankery v Ománskom zálive sa údajne stali terčom útoku, na jednom z nich vypukol požiar

Written by 
Rate this item
(0 votes)

DUBAJ 13. júna (WebNoviny.sk) - Z dvoch tankerov plaviacich sa v Ománskom zálive museli pre závažné incidenty evakuovať posádky. Jedným z tankerov je MT Front Altair, na ktorom vypukol požiar.

Požiar spôsobil výbuch

Spoločnosť International Tanker Management, ktorá loď prevádzkuje, pre agentúru AP uviedla, že požiar na lodi spôsobil ráno výbuch, ktorého príčinu zatiaľ nepoznajú. Tanker je naložený technickým benzínom a smeroval na Ďaleký východ. Jeho 23-člennú posádku evakuovala neďaleká loď Hyundai Dubai. Incident už prešetruje International Tanker Management.

Údajne boli terčom útoku

Spoločnosť BSM Ship Management identifikovala druhú loď ako tanker Kokuka Courageous, ktorá vezie metanol. Z jej paluby evakuovali 21 námorníkov, pričom jeden z nich je ľahko zranený. Posádke pomohla s evakuáciou loď Coastal Ace. BSM Ship Management uviedla, že sa na lodi stal "incident, ktorého výsledkom bolo poškodenie trupu na pravoboku". Piata flotila amerického námorníctva už skôr informovala, že asistuje dvom ropným tankerom v Ománskom zálive, ktoré sa údajne stali terčom útoku. Kto ich napadol, nešpecifikovala a ani z útoku nikoho neobvinila. Flotila, ktorá má základňu v Bahrajne, uviedla, že do oblasti vyslala svoje námorné sily, aby pomohli dvom plavidlám.

Viac k témam: americké námorníctvo, benzín, evakuácia, tanker
Zdroj: Webnoviny.sk - Dva tankery v Ománskom zálive sa údajne stali terčom útoku, na jednom z nich vypukol požiar © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 54 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner