21. október 2019
Facebook
pondelok, 24 jún 2019 22:00

Donald Trump reaguje na provokáciu Iránu, uvalil sankcie na najvyššieho duchovného vodcu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

WASHINGTON 24. júna (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v pondelok podpísal nariadenie, ktorým uvalil finančné sankcie na iránskeho najvyššieho duchovného vodcu ajatolláha Alího Chameneího a jeho najbližších spolupracovníkov.

Blokovanie prístupu k finančným aktivitám

Podľa šéfa Bieleho domu je Chameneí zodpovedný za nepriateľské konanie Iránu. "Tieto opatrenia predstavujú dôraznú a primeranú odpoveď na čoraz provokatívnejšie činy Iránu," vyhlásil Trump. Medzi osobami, ktorých sa pondelkové opatrenia týkajú, sú aj poprední predstavitelia iránskej armády. Sankcie im blokujú prístup k akýmkoľvek finančným aktívam pod americkou jurisdikciou.

Budú zvyšovať nátlak

"Budeme pokračovať vo zvyšovaní nátlaku na Teherán, až kým režim neprestane so svojimi nebezpečnými aktivitami a ambíciami, ktoré zahŕňajú úsilie o jadrové zbrane, zvýšené obohacovanie uránu, vývoj balistických striel, angažovanosť a podporu terorizmu, podnecovanie zahraničných konfliktov a agresívne činy namierené proti Spojeným štátom a ich spojencom," povedal tiež Trump v Oválnej pracovni Bieleho domu. Uvalenie najnovších sankcií prišlo po tom, čo Irán minulý týždeň nad Hormuzským prielivom zostrelil americký dron, čo viedlo k ďalšiemu zostreniu napätia medzi krajinami. Trump zastavil plánované odvetné útoky na Irán, no v nátlaku na Teherán USA naďalej pokračujú.

Viac k témam: Irán, sankcie proti Iránu, útok USA na Irán
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump reaguje na provokáciu Iránu, uvalil sankcie na najvyššieho duchovného vodcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 89 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner